Trwa ładowanie...
do98d9y

IV Kongres Rzetelnych Firm. Przedsiębiorcy i politycy odpowiedzą na pytanie, dlaczego państwo nie ufa firmom

Już 6. października w Warszawie odbędzie się IV Kongres Rzetelnych Firm. Tegoroczne spotkanie zostanie poświęcone relacjom między państwem a biznesem. Zaproszeni goście, wśród których znajdą się zarówno przedsiębiorcy, jak i politycy, postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego państwo nie ufa przedsiębiorcom oraz co zrobić, aby to zmienić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IV Kongres Rzetelnych Firm. Przedsiębiorcy i politycy odpowiedzą na pytanie, dlaczego państwo nie ufa firmom
(WP.PL, Fot: Fotolia)
do98d9y

Odbywające się już od 2011 roku Kongresy Rzetelnych Firm stanowią miejsce spotkań przedsiębiorców, na którym organizatorzy każdego roku podejmują tematykę istotną dla biznesu.

- Program Rzetelna Firma stawia sobie za cel zabieranie głosu w kluczowych kwestiach dla uczestników programu. Podczas zbliżającego się kongresu zaprezentujemy wyniki badania "Przedsiębiorcy a Państwo - czy przedsiębiorcy czują, że Państwo im nie ufa" - mówi Waldemar Sokołowski, prezes Rzetelnej Firmy. - Właściciele firm zgodnie twierdzą, że trudności prowadzenia działalności gospodarczej byłyby mniejsze, a biznes zaczął rozwijać się lepiej, jeżeli zwiększyłoby się zaufanie do biznesu. Jednocześnie właściciele firm przyznają, że czują się traktowani przez urzędników i ustawodawców jak oszuści, narażani są na częste, nieuzasadnione kontrole, a ich możliwości dochodzenia własnych praw są małe - dodaje.

Raport, a także wykład Roberta Gwiazdowskiego "Państwo - Twój wróg" będą punktem wyjścia do panelu dyskusyjnego, w którym swój udział zapowiedzieli przedstawiciele różnych partii politycznych, którzy będą mieli możliwość opowiedzieć o swoich propozycjach, jak zmienić tę sytuację. Dyskusję poprowadzi Danuta Dunin-Holecka.

do98d9y

Podczas kongresu już po raz szósty zostaną wręczone Złote Certyfikaty Rzetelności – wyróżnienia dla najlepszych i najbardziej wiarygodnych przedsiębiorstw w Polsce. Rzetelne Firmy to takie, które terminowo regulują swoje zobowiązania, co poświadcza brak wpisów na ich temat w bazie danych Krajowego Rejestru Długów, a także przedstawione zaświadczenia o braku zaległości podatkowych oraz wobec ZUS. Dodatkowo posiadacze Złotych Certyfikatów Rzetelności zobowiązują się do przestrzegania zasad etyki w biznesie, podpisując "Kodeks etyczny" Programu Rzetelna Firma.

- Podczas kongresu w Warszawie wręczymy kilkadziesiąt certyfikatów. Dodatkowo firmy, które już od 5 lat, w ten sposób potwierdzają swoją wiarygodność, otrzymają Diamentowe Wyróżnienie Rzetelnej Firmy. To bardzo budujące, że polscy przedsiębiorcy w swoich działaniach chcą kłaść nacisk na takie wartości jak praworządność, rzetelność, przejrzystość i odpowiedzialność. Tylko odpowiedzialny społecznie biznes oparty na zaufaniu ma szansę na rozwój - mówi Waldemar Sokołowski, prezes Rzetelnej Firmy.

Rzetelna Firma to program skupiający kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców z różnych gałęzi gospodarki. Powstał, by umożliwić szybką weryfikację wiarygodności finansowej, a także stworzyć wspólnotę rzetelnych i godnych zaufania firm.

do98d9y

Podziel się opinią

Share

do98d9y

do98d9y