Trwa ładowanie...
d2qvco4
11-01-2017 08:22

J. Maly odwołany z funkcji prezesa X-Trade Brokers, p.o. prezesa J. Zabłocki

Warszawa, 11.01.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza X-Trade Brokers Dom Maklerski odwołała z funkcji prezesa Jakuba Maly'ego, podała spółka. Pełniącym obowiązki prezesa do 10 kwietnia został Jakub Zabłocki. 

d2qvco4
d2qvco4

"Decyzja ta ma charakter strategiczny i wynika z dążenia rady nadzorczej do zapewnienia akcjonariuszom odpowiedniej dynamiki wzrostu wartości spółki. Zdaniem rady nadzorczej, tempo realizacji celów strategicznych i rozwoju grupy kapitałowej było dotychczas niewystarczające. Dlatego też rada zdecydowała o dokonaniu zmian w składzie osobowym zarządu spółki" - czytamy w komunikacie.

Rada nadzorcza zdecydowała, że zarząd będzie liczył 5 osób i powołała Omara Arnaout (związanego z grupą XTB od wielu lat, obecnie dyrektora regionalnego XTB na Polskę, Niemcy, Węgry i Rumunię), powierzając mu funkcję członka zarządu ds. sprzedaży w randze wiceprezesa oraz Filipa Kaczmarzyka (od maja 2015 pełniącego funkcję dyrektora Departamentu Tradingu XTB), powierzając mu funkcję członka zarządu ds. tradingu, podano również.

Ponadto, w uzgodnieniu z Jakubem Zabłockim, w celu umożliwienia mu objęcia funkcji przewodniczącego rady nadzorczej, z udziału w niej zrezygnował Jakub Leonkiewicz, dotychczasowy przewodniczący RN.

"Korzystając z uprawnień statutowych Jakub Zabłocki, powołał swoją osobę na członka rady nadzorczej spółki, pełniącego jednocześnie funkcję jej przewodniczącego. Jednocześnie rada nadzorcza, na podstawie przepisów KSH, delegowała Jakuba Zabłockiego do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu w okresie od dn. 10 stycznia do dn. 10 kwietnia 2017" - czytamy dalej.

d2qvco4

"Celem zarządu na najbliższe okresy jest przyspieszenie rozwoju spółki, poprzez rozbudowę bazy klienckiej, rozwój oferty produktowej, dalszą penetrację istniejących rynków oraz przyśpieszenie ekspansji geograficznej na nowe rynki. Ponadto, sytuacja na rynkach finansowych w IV kwartale 2016 była dla nas sprzyjająca. Obserwowaliśmy dużą zmienność na istotnych z punktu widzenia naszego poziomu przychodów instrumentach, czyli parach walutowych EUR/USD i GBP/USD oraz instrumentach CFD opartych na index DAX, ropę i złoto" - powiedział Zabłocki, cytowany w komunikacie.

Dodał, że dokonane zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej mają charakter strategiczny, a jednocześnie zawierają jeden element przejściowości, ponieważ mają za zadanie zapewnić jednocześnie natychmiastową intensyfikację procesów rozwojowych, jak i ciągłość realizacji kluczowych działań operacyjnych spółki do momentu przejęcia ich przez nowo powołanego prezesa.

"Dzięki temu proces przejęcia obowiązków w zarządzie przebiegnie płynnie, a działalność operacyjna XTB prowadzona będzie bez zakłóceń" - stwierdził Zabłocki.

X-Trade Brokers DM S.A. prowadzi działalność maklerską i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Grupa XTB jest europejskim domem maklerskim, specjalizującym się w instrumentach finansowych będących przedmiotem obrotu na rynku pozagiełdowym i giełdzie. Od 2002 roku działa na rynkach zagranicznych, gdzie oferuje klientom zaawansowane technologicznie aplikacje transakcyjne. Jest licencjonowany w ponad 10 krajach Europy. Spółka jest notowana na GPW od maja 2016 r.

(ISBnews)

d2qvco4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qvco4