Jacek Kościelniak na trzy miesiące prezesem Energi
Rada Nadzorcza oddelegowała na trzy miesiące do pełnienia obowiązków prezesa Energi Jacka Kościelniaka, dotychczasowego członka rady. Wcześniej ze stanowisk w zarządzie rada odwołała Dariusza Kaśków, Mariusza Rędaszka i Przemysława Piesiewicza - podała we wtorek spółka.
17.01.2017 15:40
"Rada Nadzorcza Energa SA, która zebrała się 17 stycznia 2017 roku, dokonała zmian w składzie Zarządu Spółki. Czasowo na okres do 3 miesięcy oddelegowała Członka Rady, Jacka Kościelniaka, któremu powierzyła pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu Energa SA. Obecnie w skład Zarządu wchodzi również Mariola Anna Zmudzińska, wiceprezes ds. relacji inwestorskich oraz Grzegorz Ksepko, wiceprezes ds. korporacyjnych" - napisano w komunikacie.
Powołany we wtorek zarząd będzie pełnić swe obowiązki przez trzy miesiące, do czasu wyłonienia w konkursie nowych członków.
Jacek Kościelniak był dotąd członkiem rady. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. To ekspert w dziedzinie zarządzania finansami i rachunkowości, członek Rady Audytorów Europejskiego Instytutu Studiów Strategicznych. Był m.in. przewodniczącym Rady Nadzorczej Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz członkiem rady Górnośląskiego Funduszu Restrukturyzacji.
W 2007 roku był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w Sejmie V kadencji członkiem sejmowej komisji finansów i wiceprzewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów. W latach 2007-2011 był wiceprezesem Najwyższej Izby Kontroli.
Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.
Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km kw., czyli ok. 24 proc. powierzchni kraju.