Trwa ładowanie...
d455ex3

Jacek Szwajcowski ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad Pelionem

Warszawa, 10.04.2017 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie przez Jacka Szwajcowskiego, będącego podmiotem dominującym nad Korporacją Inwestycyjną Polskiej Farmacji (KIPF), kontroli nad spółką Pelion, podała spółka.

Share
d455ex3

"W efekcie spełniony został jedyny warunek prawny wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Pelion (dawniej Polska Grupa Farmaceutyczna S.A., a wcześniej Medicines S.A.) ogłoszonego 13 marca br. przez KIPF" - czytamy w komunikacie.

KIPF wraz z Jackiem Szwajcowskim i Zbigniewem Molendą zamierza osiągnąć do 100% łącznej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu Pelion i traktuje nabycie akcji spółki jako długoterminową inwestycję strategiczną. W przypadku sukcesu wezwania, czyli osiągnięcia przynajmniej progu 90% łącznej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, KIPF planuje przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji Pelion, a następnie wycofanie spółki z GPW, przypomniano.

"Wezwanie jest decyzją strategiczną, nad którą długo się zastanawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że będzie to rozsądna i korzystna propozycja rozstania się akcjonariuszy giełdowych ze spółką. Po 20 latach funkcjonowania na giełdzie przyszedł moment, kiedy wiemy, że nie jesteśmy w stanie pogodzić oczekiwań inwestorów z realiami, w jakich prowadzimy nasz biznes. A realia są takie, że uchwalenie nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne w obecnym kształcie oznacza blokadę rozwoju i ogromne koszty dla nas. Nowelizacja Prawa farmaceutycznego zakłada m.in. ograniczenia w rozbudowie sieci aptek. Oznacza to, że jesteśmy skazani na posiadanie przedsiębiorstwa, które z punktu widzenia prawa nie będzie mogło się rozwijać. Eksperci i przedsiębiorcy z branży, w tym także Pelion, alarmują, że skutki wprowadzenia zmian w Prawie farmaceutycznym będą niekorzystne dla wszystkich, również dla pacjentów" - powiedział Szwajcowski, cytowany w komunikacie.

Przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji spółki Pelion w ramach wezwania rozpoczęło się 31 marca i kończy się 12 maja 2017 roku. Zapisy przyjmowane są przez Dom Maklerski mBanku oraz Dom Maklerski BZ WBK w punktach usług maklerskich wskazanych w treści wezwania, podano również.

Pelion to jedna z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Pelion prowadzi działalność na rynku dystrybucji farmaceutycznej i drogeryjnej.

Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji (KIPF) jest spółką inwestycyjną, utworzoną w 2000 r. przez założycieli Pelionu - Szwajcowskiego i Zbigniewa Molendę.

(ISBnews)

d455ex3

Podziel się opinią

Share
d455ex3
d455ex3