Trwa ładowanie...
d1rdo13

Jak zatrzymać młodych w kraju

Stypendia, filmy edukacyjne i nowe kierunki studiów - władze Opolszczyzny mają nadzieję, że dzięki temu uda się powstrzymać masową migrację zarobkową - pisze "Rzeczpospolita" w artykule "Jak zatrzymać młodych w kraju".

Share
d1rdo13

W Straduni, wsi pod Krapkowicami, 80 procent mężczyzn zjawia się w domach tylko w weekendy. _ Zjeżdżają z budów w Niemczech, Austrii czy Holandii _- mówi "Rzeczpospolitej" właściciel zajazdu Ryszard Bezpałko. Mężczyzna rozbudowuje lokal - przy więźbie dachowej pracują siedemdziesięciolatkowie. _ Nie ma szans, żeby do pracy przyszli młodzi _- dodaje jego żona Kornelia. _ Dawałam na rękę 2500 złotych; zero zainteresowania. _

Aby temu zapobiec władze województwa rozpoczęły realizowanie programu "Opolszczyzna - tu zostaję", który ma powstrzymać wyludnianie się regionu.

Nalegał na to wicemarszałek województwa Józef Kotyś z Mniejszości Niemieckiej. Zauważył, że w Opolu najwięcej reklam na billboardach to oferty pracy za granicą. Na program zostanie przeznaczone w tym roku 200 tysięcy złotych. (IAR)

d1rdo13
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rdo13
d1rdo13