Trwa ładowanie...
d1ckn1e

Jakubas złożył wniosek do UOKiK ws. zgody na przejęcie kontroli nad Newagiem

Warszawa, 08.01.2015 (ISBnews) - Zbigniew Jakubas złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Newag S.A. z siedzibą w Nowym Sączu, podał Urząd.

Share
d1ckn1e

Wniosek wpłynął 24 grudnia, sprawa jest w toku, podano również.

Na swojej stronie internetowej spółka podaje, że zgodnie z zawia­do­mie­niami prze­sła­nymi przez akcjo­na­riu­szy do dnia 23 grudnia 2014 r. Zbi­gniew Jakubas, Zbi­gniew Konieczek, Wie­sław Piwowar i Bog­dan Borek posiadają łącznie akcje dające 53% głosów na walnym zgromadzeniu. Ponad 5-proc. pakiety posiadają ING OFE, Aviva OFE, Metlife OFE. Free Float wynosi 31,48%.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. W zakładach spółki w Nowym Sączu prowadzone są prace w segmencie elektrycznych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych i lokomotyw spalinowych. Należąca do grupy spółka Newag Gliwice S.A. specjalizuje się w obszarze produkcji oraz modernizacji lokomotyw elektrycznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w grudniu 2013 r.

(ISBnews)

d1ckn1e

Podziel się opinią

Share
d1ckn1e
d1ckn1e