Trwa ładowanie...

Jan Kulczyk chce przejąć Ciech

KI Chemistry, spółka zależna Kulczyk Investments, wzywa do sprzedaży 34.781.939 akcji Ciechu, stanowiących 66 proc. kapitału spółki po 29,5 zł za akcję - podał pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK. Wartość wezwania wynosi ponad 1 mld zł.

Jan Kulczyk chce przejąć CiechŹródło: newspix.pl
d3dhsoi

KI Chemistry, spółka zależna Kulczyk Investments, wzywa do sprzedaży 34.781.939 akcji Ciechu, stanowiących 66 proc. kapitału spółki po 29,5 zł za akcję - podał pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK. Wartość wezwania wynosi ponad 1 mld zł.

Przyjmowanie zapisów rozpocznie się 25 marca 2014 r., a zakończy 25 kwietnia.

d3dhsoi

"Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, chcemy przekształcić Ciech w konkurencyjną i nowoczesną firmę, która dołączy do grona światowych liderów branży. Jesteśmy przekonani, że dzięki globalnej ekspansji Ciechu, m.in. na rynki afrykańskie, będziemy w stanie istotnie zwiększyć wartość spółki, z korzyścią dla akcjonariuszy" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments.

Kulczyk Investment podał, że zakup akcji w ramach wezwania będzie finansowany ze środków własnych Kulczyk Investments oraz kredytu udzielonego przez Bank Zachodni WBK.

KI Chemistry chce utrzymać akcje Ciechu w obrocie na rynku regulowanym.

d3dhsoi

KI Chemistry podał, że w ciągu dwóch dni przekaże Ciechowi projekt umowy o strategicznej współpracy.

"Celem zawarcia umowy o strategicznej współpracy pomiędzy wzywającym a spółką jest podjęcie współpracy w zakresie przygotowania planu reorganizacji spółki w ramach grupy kapitałowej wzywającego. Podstawowym warunkiem umożliwiającym taką współpracę jest nabycie przez wzywającego pakietu kontrolnego akcji spółki w ramach wezwania oraz zawieszenie procesu restrukturyzacji grupy kapitałowej spółki do czasu ustalenia warunków restrukturyzacji w ramach grupy kapitałowej wzywającego" - napisano.

Wzywający podał, że do czasu ustalenia ostatecznego planu reorganizacji Ciechu niezbędne jest także zobowiązanie zarządu Ciechu do rekomendowania walnemu przeznaczenia całego zysku za rok obrotowy 2013 r. na kapitał zapasowy spółki.

Wśród warunków prawnych, którym wezwanie podlega wzywający wymienia uzyskanie bezwarunkowej zgody prezesa UOKiK-u, zgody Urzędu Kartelowego Republiki Federalnej Niemiec oraz Ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego.

d3dhsoi

"Oczekuje się, że wskazane zgody zostaną udzielone najpóźniej w ostatnim dniu przyjmowania zapisów, tj. nie później niż w dniu 25 kwietnia 2014 r., który to termin może zostać przedłużony jednokrotnie lub wielokrotnie, aż do dnia 23 lipca 2014 r., o ile powyższe zgody nie zostaną udzielone w pierwotnie przewidywanym terminie" - napisano.

We wtorek na zamknięciu za akcje Ciechu płacono 32,81 zł. (PAP)

d3dhsoi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dhsoi