Trwa ładowanie...
Newseria
jan kulczyk

Jan Kulczyk: rewitalizacja Ufficio Primo to jeden z większych moich sukcesów

6 tys. m kw. powierzchni biurowej - biurowiec Ufficio Primo w centrum Warszawy jest już gotowy od lutego, ale inauguracja odbędzie się w tym miesiącu. Pierwszym testem dla nowego budynku była gala wręczenia Nagród Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

Share
Jan Kulczyk: rewitalizacja Ufficio Primo to jeden z większych moich sukcesów
Źródło: Newseria.pl
d1n9b8m

Rewitalizację budynku przeprowadziła spółka Euro Invest należąca do Jana Kulczyka. W 2005 roku odkupiła nieruchomość od syndyka. Generalny remont rozpoczął się 3 lata temu.

- To, że udało nam się dzisiaj przywrócić świetność tego budynku i pokazać go w takiej krasie, uważam za ogromny sukces. Może nie tak ważny, jak parę innych biznesowych sukcesów, bo takiego wymiaru mieć nie będzie, ale architektonicznie jest to niepowtarzalne – zapewnia Jan Kulczyk.

d1n9b8m

Ufficio Primo powstał w latach 50-tych ubiegłego stulecia. Pierwotnie mieściła się tam siedziba prezydium rządu. Spółka Euro Invest wiernie odtworzyła pierwotną koncepcję architekta budynku.

- To jest ciekawa inwestycja Marka Leykama, który uznany jest za jednego z najważniejszych polskich architektów. To chyba jest najważniejsze jego dzieło: połączenie renesansu włoskiego ze współczesnym surrealizmem lat pięćdziesiątych - mówi Jan Kulczyk.

Majestatyczne patio, które rozciąga się przez wszystkie kondygnacje i szklany dach, przez który wpada naturalne światło, dają niepowtarzalny efekt.

- Nie wiem, czy jest jeszcze jeden taki budynek biurowy w Europie – mówi Jan Kulczyk.

d1n9b8m

Jak powiedział Jan Lubomirski-Lanckoroński, który jest prezesem Euro Invest, rewitalizacja luksusowego biurowca kosztowała 60 mln zł. To zdecydowanie więcej niż kosztowałoby postawienie podobnego budynku od podstaw.

Biura klasy A+ zajmują ponad 6 tys. m kw. na sześciu kondygnacjach. Centrum konferencyjne, które znajduje się na dwóch podziemnych poziomach, może służyć jako przestrzeń do wydarzeń kulturalnych, artystycznych, w których może wziąć udział ok. 1 tys. osób.

d1n9b8m

Podziel się opinią

Share
d1n9b8m
d1n9b8m