Trwa ładowanie...
d3kjqvg

Janusz Czarnecki nowym wiceprezesem spółki Tauron Wydobycie

Janusz Czarnecki został nowym wiceprezesem ds. technicznych w spółkach Tauron Wydobycie, a także Nowe Brzeszcze Grupa Tauron. Objął te stanowiska po rezygnacji Tomasza Cudnego, który w ostatnich dniach został prezesem Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW).

Share
d3kjqvg

Informację o zmianie personalnej przekazało w czwartek biuro prasowe Tauron Polska Energia - holdingu, do którego należą Tauron Wydobycie i Nowe Brzeszcze.

Po rezygnacji Cudnego Czarneckiego na nowego wiceprezesa Tauron Wydobycie wybrała rada nadzorcza tej spółki. Decyzję o objęciu przez Czarneckiego funkcji wiceprezesa spółki Nowe Brzeszcze Grupa Tauron podjęło zgromadzenie wspólników tej firmy.

Janusz Czarnecki jest absolwentem Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie o specjalności podziemna eksploatacja złóż. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Po ukończeniu studiów w 1988 r. pracował w różnych zakładach KHW.

d3kjqvg

Przeszedł przez wiele szczebli zawodowej kariery, od stażysty do naczelnego inżyniera - zastępcy kierownika ruchu zakładu górniczego. W latach 2005-13 był ratownikiem górniczym. Od czerwca 2015 r. pracuje w strukturach Tauron Wydobycie.

Do spółki Tauron Wydobycie należą: Zakład Górniczy Janina w Libiążu i Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie. W przyszłości w tej strukturze znajdzie się też spółka Nowe Brzeszcze Grupa Tauron - powstała po tym, jak pod koniec 2015 r. Tauron za symboliczną złotówkę kupił od Spółki Restrukturyzacji Kopalń aktywa kopalni Brzeszcze, należącej wcześniej do Kompanii Węglowej.

Dzięki nabyciu tej kopalni zakłady wydobywcze grupy Tauron w prawie 70 proc. mają pokrywać zapotrzebowanie na paliwo jednostek wytwórczych skupionych w holdingu. Do tej pory wskaźnik ten wynosił ok. 40 proc.

Tauron Polska Energia SA zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem oraz drugim sprzedawcą i wytwórcą energii elektrycznej.

d3kjqvg

Podziel się opinią

Share
d3kjqvg
d3kjqvg