Trwa ładowanie...
d4cqqp0

Japoński biznesmen rozdaje miliony jenów i szuka partnerki do lotu na Księżyc

Jak badać zachowania ludzkie, to tylko w naturalnych warunkach. Japoński miliarder postanowił rozdać stu osobom po milion jenów, by zobaczyć, jak taki zastrzyk pieniędzy wpłynie na ich życie. Na loterię już się nie załapiemy, ale teraz ekscentryczny biznesmen szuka partnerki na pierwszy pasażerki lot dookoła Księżyca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aktywność milardera w sieci w ciągu kilku dni zaczęło śledzić ponad 6 mln nowych fanów
Aktywność milardera w sieci w ciągu kilku dni zaczęło śledzić ponad 6 mln nowych fanów (Twitter, Fot: -)
d4cqqp0

Yusaku Maezawa to potentat branży modowej, postanowił zrobić coś, co sam określił jako "eksperyment społeczny". Ogłosił, że spośród obserwujących go użytkowników Twittera wylosuje sto osób, którym podaruje 9 100 dolarów. W sumie chce przeznaczyć 1 mld jenów (około 9 milionów dolarów) po to, by sprawdzić, jak milion jenów może zmienić ludzkie życie – informuje serwis WNP.

Szczęśliwcy mogą wydać pieniądze na dowolny cel i w żaden sposób nie muszą się z tego tłumaczyć. Ich jedynym obowiązkiem jest regularne wypełnianie kwestionariuszy na temat wykorzystania otrzymanych kwot.

Maezawa chce zachęcić socjologów, by zainteresowali się wynikami jego badań. Miliarder od dawna bada zagadnienia dochodu podstawowego i chciałby zainicjować w Japonii debatę na ten temat.

d4cqqp0

Obejrzyj: Pracownicze Plany Kapitałowe. Rozmowa z ekspertem

Decyzja o rozdaniu pieniędzy przysporzyła Mazwawie ogromnej popularności. Od chwili ogłoszenia tej informacji, czyli 1 stycznia, grono 500 tys. obserwujących powiększyło się do 6,9 mln.

A kim jest Yusaku Maezawa? Ma 44 lata. Przed laty grał w rockowym zespole Switch. Potem sprzedawał importowane albumy muzyczne, następnie stworzył sieć sklepów Zozotown oraz sklep internetowy tej samej marki. Zasłynął, gdy wykupił w SpaceX pierwszy lot pasażerski dookoła księżyca. W 2017 roku kupił obraz współczesnego malarza Jeana-Michela Basquiata za ponad 110 mln dolarów. Był to rekord za dzieło amerykańskiego artysty.

d4cqqp0

Na loterię już się nie załapiemy, ale ekscentryczny biznesmen rozpoczął na Twitterze kolejną akcję: teraz szuka partnerki, która będzie mu towarzyszyła mu w wyprawie w przestrzeń kosmiczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cqqp0

Podziel się opinią

Share
d4cqqp0
d4cqqp0