Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
księgowość
20-01-2017 17:19

Jedno logowanie łączy księgowość z bankiem

Czy da się uprościć prowadzenie firmy? Decydując się na księgowość online w mBanku, przedsiębiorca zyska więcej czasu, usprawni rozliczenia, nie przekroczy terminów wpłat na rzecz ZUS i fiskusa, a w razie wątpliwości poprosi o pomoc profesjonalną księgową.

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Jedno logowanie łączy księgowość z bankiemŹródło: Fotolia, fot: fotolia
dk6c227
dk6c227

Od półtora roku mBank jako jedyny na rynku oferuje mKsięgowość, czyli połączenie konta bankowego z systemem księgowym.

Dla kogo?

mKsięgowość została stworzona z myślą o mikro, małych i średnich przedsiębiorcach. Pomoże zarówno tym, którzy chcą samodzielnie prowadzić księgowość, jak i tym, którzy planują powierzyć ją profesjonalistom. Początkującym w biznesie, którzy sami zajmują się fakturami i rozliczeniami, system ułatwi pracę. Przypomni o wykonaniu określonych operacji rachunkowych w terminie czy zapłaceniu podatku VAT. Zminimalizuje też ich ewentualne błędy – wychwytuje bowiem powszechne scenariusze pomyłek i nielogicznych księgowań.
Ci zaś, którzy obowiązki księgowo-podatkowe zlecą księgowej, będą mogli łatwo monitorować stan finansów firmy i na bieżąco śledzić przeprowadzane operacje. Skorzystają też z porad w sprawach podatkowych. A odpowiedzialność za błędy w rozliczeniach przejmuje na siebie księgowa.

Z usługi mogą skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci.

- Wystarczy, że prowadzą uproszczoną księgowość (czyli w formie księgi przychodów i rozchodów, karty podatkowej lub ryczałtu ewidencjonowanego), mają aktywny bieżący rachunek firmowy i są klientami mBanku – wskazuje Jarosław Stefański, kierujący Wydziałem Produktów Dodatkowych w Departamencie Klienta Firmowego mBanku. Za część merytoryczną księgowości odpowiada partner usługi Cyber Productivity SA (dostawca systemu www.superksiegowa.pl). To firma z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze księgowej na polskim rynku.

dk6c227

Jakie zalety?

- Przedsiębiorca zarządza swoimi finansami i księgowością za pomocą jednego logowania na konto bankowe. To wygodne rozwiązanie, wszystko ma w jednym miejscu - podkreśla Jarosław Stefański. Klient nie musi przeskakiwać między profilami i systemami (bankiem i tym do księgowania on line) czy wozić dokumentów do księgowej.

System księgowy dostępny jest po zalogowaniu się w serwisie transakcyjnym banku, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu połączeniu rozliczenia księgowe stają się niemal błyskawiczne, bo wiele czynności zautomatyzowano. Przykładowo wystawienie faktury przebiega w kilku prostych krokach. Trzeba tylko wybrać kontrahenta z wcześniej zdefiniowanej listy i uzupełnić kwotę, termin i rodzaj płatności. Przez co klient zaoszczędzi nawet 5 minut na każdej wystawionej fakturze. Nie musi też szukać wzorów deklaracji do ZUS i urzędu skarbowego, ma dostęp do gotowych deklaracji. Za każdym razem nie wprowadza też odbiorców faktur do przelewów, program sam sczytuje dane z dokumentów. Automatycznie odnotowuje opłacone faktury i te przy których kontrahenci opóźniają się z płatnością.

W systemie klient sprawdzi też aktualny stan finansów firmy, uwzględniający niezapłacone zobowiązania kontrahentów, standardowe wydatki, np. na utrzymanie biura czy samochodu i zyski z czekających na opłacenie, a wystawionych już faktur.

Na różnym poziomie

mKsięgowość jest dostępna w trzech pakietach. To odpowiedź na potrzeby zarówno tych, którzy chcą się rozliczać samodzielnie, jak i przedsiębiorców stawiających na codzienne wsparcie księgowego. W bezpłatnym pakiecie Start klient otrzymuje rozwiązanie, która umożliwia m.in. samodzielne wystawianie faktur, wyliczenie podatków, zamykanie miesiąca i wypełnianie tzw. formatek przelewów do ZUS i US. System stworzy też listę zadań do wykonania.

dk6c227

Kolejne pakiety Komfort i Premium w pełni przejmują od biznesmena ciężar rozliczeń – zajmuje się tym jego księgowy. To on odpowiada za prowadzenie księgowości, załatwi wszystkie sprawy związane z ZUS i urzędem skarbowym. Przedsiębiorca może się z nim skontaktować, skonsultować, poradzić. Posiadacze pakietu Premium zyskują dodatkowo przypomnienie SMS o płatnościach oraz planowanie podatków (analizę i optymalizację podatkową).

Każdy klient może samodzielnie zmieniać pakiety.

Promocyjne stawki

W wersji samoobsługowej księgowość w mBanku (pakiet Start) jest bezpłatna. Cena kolejnych dwóch pakietów zaś w promocji dla nowych klientów przez kilka miesięcy jest teraz niższa.
- Za pierwsze dwa miesiące klienci zapłacą tylko 35 zł, przez kolejnych sześć miesięcy 150 zł (wersja Komfort) i 300 zł (pakiet Premium). Po okresie promocji cena wraca do standardowej: 200 i 400 zł – wyjaśnia Jarosław Stefański.

dk6c227

Promocja trwa do końca sierpnia.

Co dalej?

Już co trzeci klient mBanku korzysta z księgowości on line. Bankowi zależy na dalszym rozwoju tej usługi.

- Chcemy, żeby w jednym miejscu klient znalazł wszystkie informacje o sytuacji finansowej swojej firmy i mógł je szybko przeanalizować, oszczędzając tym samym cenny czas. Dlatego stworzyliśmy komplet zintegrowanych i sprawnie działających narzędzi, niezbędnych do efektywnego zarządzania biznesem. Będziemy je dalej rozwijać – deklaruje Jarosław Stefański.

dk6c227

Bank planuje też zwiększyć sieć współpracujących biur rachunkowych. Dzięki temu możliwość osobistego kontaktu z super księgową i dostęp do konsultacji z nią będą mieli już nie tylko klienci w Warszawie, Toruniu i Lublinie.

Artykuł sponsorowany
dk6c227

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk6c227