Jedzenie na wakacjach w Polsce. W niektórych miejscach zostawisz fortunę

Polacy w budżecie na coroczne wakacje muszą wliczać nie tylko cenę hotelu i dojazdu, ale również ceny jedzenia. W niektórych miejscach kwoty za posiłek dla dwóch osób sięgają 150 złotych. Za ten sam posiłek w innych miejscach można zapłacić niemal dziesięć razy mniej.

Jedzenie na wakacjach w Polsce. W niektórych miejscach zostawisz fortunę
Źródło zdjęć: © 123RF
oprac. KRO

30.07.2019 | aktual.: 08.05.2022 16:03

"Fakt" zapytał Polaków, ile zapłacili za swoje obiady w kurortach morskich. Rozwarstwienie wielkości rachunków jest spore – w niektórych miejscach za posiłek i napój trzeba było zostawić ok. 150 złotych, podczas gdy w innych za to samo zamówienie płaciło się 20 złotych.

Największy rachunek klient zapłacił w Krynicy Morskiej. Tam dwie porcje ryby i surówki oraz dwa piwa kosztowały 170 złotych. W Ustce natomiast to samo zamówienie było już tańsze o ok. 20 złotych.

Jeden z czytelników "Faktu" wskazał, że w Jantarze za pojedynczą porcję obiadu zapłacił 120 złotych. Tyle samo będziemy musieli wysupłać z portfela w Kołobrzegu za dwie ryby, frytki i zestaw surówek. Niewiele lepiej jest w Sopocie – tam za takie zamówienie zapłacimy o 11 złotych mniej. W Dźwirzynie natomiast taka porcja to koszt w wysokości 91 złotych.

Zobacz także: 500+. Wiceminister rodziny zdradza, na co Polacy wydają pieniądze

Są też dobre wiadomości. Niektóre z osób wskazały, że za 15 złotych można zjeść obiad w Świnoujściu i Jastrzębiej Górze. Za złotówkę więcej najemy się na stołówce w Ustce, a za 17 złotych dostaniemy posiłek w DarłówkuMiędzyzdrojach. Dwudaniowy obiad ze stołówki kosztuje 18 złotych w Jantarze i złotówkę więcej w Łebie.

Należy jednak podkreślić, że zarówno Ustka, jak i Jantar, zostały również wskazane jako najdroższe miejsca na mapie Polski. Ceny rachunków różnych wczasowiczów różniły się nawet dziesięciokrotnie w tym samym kurorcie.

Większość zapytanych wskazało, że zaskoczyły ich ceny deserów. Ceny gofrów w większości miejsc wypoczynkowych zaczynają się od 10 złotych. A to tylko za najprostszą wersję, każdy dodatek to dodatkowy koszt – różny, w zależności od punktu, który wybierzemy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Finanse
gospodarkawiadomościwakacje
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (402)