Trwa ładowanie...
d26lx3a

Jerzy Borecki będzie pełnił obowiązki prezesa JSW od 18 lutego

Warszawa, 17.02.2015 (ISBnews) - Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) powierzyła Jerzemu Boreckiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi ds. technicznych, pełnienie obowiązków prezesa po rezygnacji Jarosława Zagórowskiego, podała spółka.

Share
d26lx3a

Warszawa, 17.02.2015 (ISBnews) - Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW)
powierzyła Jerzemu Boreckiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi ds. technicznych, pełnienie obowiązków prezesa po rezygnacji Jarosława Zagórowskiego, podała spółka.

?W związku ze złożoną rezygnacją przez pana Jarosława Zagórowskiego z pełnienia funkcji prezesa zarządu JSW (?) rada nadzorcza JSW podjęła w dniu dzisiejszym uchwałę o powierzeniu panu Jerzemu Boreckiemu, zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych, pełnienia obowiązków prezesa zarządu spółki od dnia 18 lutego 2015 r. do czasu powołania nowego prezesa zarządu" - czytamy w komunikacie.

Zagórowski złożył rezygnację w poniedziałek, po zawieszeniu strajku w kopalniach JSW. Wcześniej zapowiadał odejście z funkcji pod warunkiem, że zostanie podpisane porozumienie zarządu z protestującymi związkami zawodowymi, strona społeczna zgodzi się na sześciodniowy dzień pracy, a w poniedziałek rozpocznie się praca w kopalniach spółki. Liderzy organizacji związkowych wielokrotnie formułowali żądanie zwolnienia prezesa Zagórowskiego, który - ich zdaniem - odpowiada za złą sytuację finansową spółki

d26lx3a

Strajk pracowników JSW trwał od 28 stycznia br. Wcześniej w kopalniach spółki trwało dwudniowe referendum zorganizowane przez związki zawodowe. Pracownicy mieli opowiedzieć się za potencjalnym strajkiem w sporze dotyczącym przywrócenia posiłków profilaktycznych dla pracowników powierzchni, w tym dla pracowników administracji. Zarząd apelował o rezygnację ze strajku, który już wtedy określił jako nielegalny. Informował też, że jego koszt dla JSW to ok. 30 mln zł dziennie.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2013 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,6 mln ton węgla.

(ISBnews)

d26lx3a

Podziel się opinią

Share
d26lx3a
d26lx3a