Trwa ładowanie...
kredyt

Jesień to świetna pora na oszczędzanie!

Często nasz domowy budżet po wakacjach nie chce się dopiąć. Wyjazdy, wycieczki, atrakcje weekendowe, wypady ze znajomymi - to wszystko sprawia, że finanse zostają mocno nadszarpnięte. Początek jesieni to doskonały moment, żeby trochę zaoszczędzić i uzbierać nieco pieniędzy. Jednak jak robić to rozsądnie i z głową?
Share
Jesień to świetna pora na oszczędzanie!
Źródło: Shutterstock
dhq6x3r

Spędzaj więcej czasu w domu

Organizacja czasu wolnego to coś, na czym zaoszczędzić zdecydowanie najłatwiej. Po wakacyjnych rozrywkach może być ciężko przestawić się na nieco spokojniejszy tryb życia, jednak deszczowa i pochmurna aura za oknem zdecydowanie mniej zachęca do wychodzenia z domu. Z pewnością uda ci się zaoszczędzić nieco pieniędzy, jeśli zamiast szaleć w klubie czy wyjeżdżać za miasto spędzisz trochę czasu w swoim mieszkaniu – poczytaj książkę, pooglądaj ulubiony serial albo zrób sobie długą kąpiel. Jeżeli jednak nie wyobrażasz sobie weekendu bez imprezy – zorganizuj domówkę albo zaproś znajomych na wspólne gotowanie. Twoi przyjaciele na pewno chętnie przystaną na taki pomysł, a w twojej kieszeni zostanie spora kwota.

Przejrzyj starannie swoją szafę

W Polsce złota jesień przeważnie nie trwa długo i dość szybko robi się zimno, dlatego nie warto wydawać dużych sum pieniędzy na typowo jesienne, „przejściowe” ubrania. Przejrzyj dokładnie zawartość swojej garderoby – z pewnością masz tam mnóstwo ubrań, które możesz nosić w tym okresie. Oddaj do pralni swój wiosenny płaszcz i odśwież botki, w których wtedy chodziłaś – nadają się równie dobrze na jesienną pogodę. Jeżeli jednak bardzo brakuje ci zakupów, możesz pokrzepić się myślą, że za zaoszczędzone teraz pieniądze będziesz mogła bez wyrzutów sumienia zaszaleć w czasie zimowych przecen.

dhq6x3r

Jeśli bardzo brakuje ci pieniędzy…

Pamiętaj, że we wszystkim trzeba zachować umiar, nawet w oszczędzaniu! Jeżeli rzeczywiście okres wakacji mocno nadwyrężył twój budżet, a tobie pieniądze potrzebne są natychmiast, z pomocą może przyjść błyskawiczna pożyczka. To dobre rozwiązanie, jeśli potrzebujesz w krótkim czasie niedużej kwoty pieniędzy. Oczywiście, wzięcie takiej pożyczki nie oznacza, że możesz zupełnie zapomnieć o rozsądnym gospodarowaniu finansami i przestać żyć oszczędnie, ale sprawi, że na pewno starczy ci pieniędzy na wszystkie niezbędne wydatki i kwestią pieniędzy nie będziesz musiała się tak bardzo martwić.

Materiał powstał przy współpracy z Kredito24.pl.

dhq6x3r

Podziel się opinią

Share
dhq6x3r
dhq6x3r