Trwa ładowanie...
d3lxa94

Jest źle, będzie gorzej - pesymistyczne nastroje Polaków

Większość ankietowanych Polaków (59%) uważa, że sprawy w kraju zmierzają w złym kierunku, 30% badanych jest przeciwnego zdania. Co dziewiąty ankietowany (11%) nie ma opinii na ten temat.

d3lxa94
d3lxa94

W porównaniu z sondażem z ubiegłego miesiąca odsetek tych, którzy uważają, że sprawy w kraju zmierzają w złym kierunku wzrósł o pięć punktów procentowych. Jednocześnie o cztery punkty procentowe zmalał odsetek tych, którzy uważają, że sprawy w kraju zmierzają w dobrą stronę.

Większość ankietowanych (63%) uważa, że gospodarka w kraju przeżywa kryzys, w tym 17% określa ten kryzys jako głęboki. Według co trzeciego badanego (33%) gospodarka znajduje się w stanie rozwoju. 4% badanym trudno jest się wypowiedzieć w tej sprawie.

Opinie na temat sytuacji gospodarczej są zdecydowanie gorsze niż przed miesiącem. Aż o 11 punktów procentowych wzrósł odsetek ocen negatywnych, natomiast o dziewięć punktów spadł odsetek ocen pozytywnych.

Dwie piąte respondentów (41%) spodziewa się pogorszenia materialnych warunków życia ludności w Polsce w najbliższych trzech latach. 35% ankietowanych nie przewiduje zmian w tym zakresie. O tym, że sytuacja ulegnie poprawie, mówi jeden na pięciu badanych (20%). 4% respondentów nie ma zdania na ten temat.

Osób, które spodziewają się pogorszenia warunków życia, jest o dziewięć punktów procentowych więcej niż w roku ubiegłym, a tych, którzy spodziewają się poprawy jest mniej o sześć punktów procentowych.

Sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 7-10 stycznia 2011 roku na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1005 dorosłych mieszkańców Polski.

d3lxa94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lxa94