Trwa ładowanie...
d15i4wd

JLL: Bieżący rok będzie 'spektakularny' dla polskiego rynku biurowego

Warszawa, 07.10.2015 (ISBnews) - JLL szacuje, że bieżący rok będzie kolejnym spektakularnym rokiem dla polskiego rynku biurowego, biorąc pod uwagę wolumen powierzchni wynajętej w III kw., poinformowała dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy JLL Anna Młyniec.

Share
d15i4wd

"To był bardzo intensywny okres dla rynków biurowych zarówno w Polsce, jak i regionie CEE. Popyt brutto w Polsce wyniósł ok. 690 tys. m2, a największe rynki poza Warszawą zarejestrowały kolejne rekordowe wyniki popytu na powierzchnię biurową - ok. 300 tys. m2 na koniec I półrocza. Biorąc pod uwagę wolumen powierzchni wynajętej w III kw., można szacować, że 2015 będzie kolejnym spektakularnym rokiem dla polskiego rynku biurowego" - powiedziała Młyniec, cytowana w komunikacie.

Stwierdziła, że utrzymujące się wysokie zainteresowanie najemców z sektora JLL widzi w wolumenie negocjowanych przez agencję umów. W ciągu dziewięciu miesięcy bieżącego roku, zespół JLL doradzał przy kilku "bardzo dużych" transakcjach najmu z udziałem firm z branży usług dla biznesu, potwierdzając tym samym rosnący popyt ze strony tego sektora w Polsce.

Popyt brutto na powierzchnię biurową w samych tylko stolicach krajów Europy Środkowo - Wschodniej w I półroczu 2015 wyniósł ok. 1,1 mln m2.

(ISBnews)

d15i4wd

Podziel się opinią

Share
d15i4wd
d15i4wd