Trwa ładowanie...
d3yle7y

JSW może rozwiązać dużą część rezerw

09.01. Warszawa (PAP) - Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Jarosław Zagórowski ocenia, że wynik finansowy grupy w 2011 roku był bardzo dobry. Ostateczna jego wysokość zależeć...

Share
d3yle7y

09.01. Warszawa (PAP) - Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Jarosław Zagórowski ocenia, że wynik finansowy grupy w 2011 roku był bardzo dobry. Ostateczna jego wysokość zależeć będzie od tego, czy spółka rozwiąże dużą część rezerw zawiązanych wcześniej na sporny podatek od podziemnych wyrobisk.

"2011 rok był bardzo dobry dla JSW pod względem wyniku finansowego. Odbicie produkcji w czwartym kwartale będzie mieć znaczący wpływ na wynik" - powiedział na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami Zagórowski.

Poinformował, że ostateczna wysokość zysku netto JSW w 2011 roku zależeć będzie od ewentualnego rozwiązania rezerw zawiązanych wcześniej na sporny podatek od podziemnych wyrobisk.

d3yle7y

"211 mln zł może być rozwiązane. Jako zarząd chcemy dużą część tych rezerw rozwiązać" - powiedział prezes, dodając, że może to być blisko 80 proc. tej wartości.

"Czekamy na ostateczną opinię audytora co z rezerwami" - powiedział.

Po trzech kwartałach 2011 roku grupa JSW zanotowała prawie 1,086 mld zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 1,088 mld zł przed rokiem. EBIT wyniósł 1,584 mld zł wobec 1,49 mld zł rok wcześniej. Przychody wzrosły do 7,161 mld zł z 5,486 mld zł.

Zagórowski podtrzymał, że spółka rekomendować będzie wypłatę dywidendy z ubiegłorocznego zysku zgodnie z polityką dywidendową zamieszczoną w prospekcie emisyjnym.

d3yle7y

"Trzymamy się zapisów z prospektu, czyli wypłaty dywidendy na poziomie minimum 30 proc. zysku netto grupy" - powiedział prezes.

Zagórowski poinformował, że nie zapadły żadne decyzje dotyczące ewentualnego programu emisji obligacji. Wcześniej prezes mówił, że JSW sonduje rynek pod kątem emisji obligacji w wysokości 1 mld zł.

"Prowadzimy cały czas rozmowy, by mieć kontakt z rynkiem, ale żadne decyzje nie zapadły" - powiedział prezes.(PAP)

pel/ jtt/

d3yle7y

Podziel się opinią

Share
d3yle7y
d3yle7y