Trwa ładowanie...
d4j661o
d4j661o

JSW: Pracownicy KWK Krupiński otrzymają oferty pracy w innych zakładach spółki

Warszawa, 02.12.2016 (ISBnews) - Wszyscy pracownicy Kopalni Węgla Kamiennego Krupiński otrzymają oferty pracy w innych zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) w związku z przeniesieniem kopalni do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), poinformował dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi JSW Krzysztof Grobosz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4j661o

"W pierwszym etapie zorganizujemy kilka otwartych spotkań, podczas których będziemy informowali o planowanych sposobach alokacji. W drugim etapie zostanie zorganizowany punkt informacyjny w kopalni Krupiński, w którym każdy pracownik otrzyma propozycję oferty zmiany miejsca pracy" - powiedział Grobosz, cytowany w komunikacie.

Każdy z pracowników otrzyma konkretną, przygotowaną dla niego propozycję nowego miejsca oraz stanowiska pracy z określonymi warunkami zatrudnienia i wynagradzania. Nowe miejsca oraz stanowiska pracy będą proponowane zgodnie z kwalifikacjami pracowników. W miarę możliwości będzie też brane pod uwagę ich miejsce zamieszkania.

"Pracownicy dołowi będą przenoszeni całymi brygadami lub oddziałami. Zależy nam, aby nie zdezorganizować procesu wydobycia" - dodał dyrektor.

d4j661o

W sumie do innych zakładów spółki przejdzie około 1 791 pracowników KWK Krupiński. Ze wstępnych założeń wynika, że do KWK Borynia-Zofiówka-Jastrzębie trafi 750 osób, do KWK Budryk - 400, a do KWK Pniówek - 641. Ostateczna liczba osób, które zostaną przeniesione do innych kopalni, będzie zależała od zainteresowania pakietem osłonowym (urlopy górnicze, jednorazowe odprawy pieniężne) gwarantowanym przez ustawę o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.
Akcjonariusze JSW zgodzili się wczoraj na nieodpłatne zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci KWK Krupiński na rzecz Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK).

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)

d4j661o

Podziel się opinią

Share
d4j661o
d4j661o