Trwa ładowanie...
d2oueam

JSW samodzielnie analizowało możliwość fuzji z NWR, jednak odsuwa temat na rok-dwa (opis)

13.03. Warszawa (PAP) - Jastrzębska Spółka Węglowa prowadziła we własnym zakresie analizy w kwestii połączenia z New World Resources, jednak nie toczyły się oficjalne rozmowy z...
Share
d2oueam

13.03. Warszawa (PAP) - Jastrzębska Spółka Węglowa prowadziła we własnym zakresie analizy w kwestii połączenia z New World Resources, jednak nie toczyły się oficjalne rozmowy z właścicielami tej spółki. JSW postanowiła przez najbliższy rok-dwa skupić się na swoich projektach - poinformował na konferencji prezes spółki, Jarosław Zagórowski.

"Prowadziliśmy analizy na bazie ogólnodostępnych dokumentów, ale nie podjęliśmy decyzji, co do wykorzystania tych analiz. Potrzebne byłoby przeprowadzenie głębokiego due diligence, ale w najbliższym czasie takich analiz nie będziemy prowadzić, bo chcemy się skupić na swoich działaniach i na projektach, które mamy" - powiedział Zagórowski, pytany o temat fuzji z NWR.

Na pytania, co oznacza "najbliższy czas", odpowiedział: "Myślę, że mówimy o okresie roku-dwóch".

Poinformował również, że żadnych oficjalnych rozmów z właścicielami NWR nie było.

Daily Telegraph poinformował pod koniec lutego, że JSW podjęło wstępne rozmowy z BXR Group, właścicielem New World Resources, na temat fuzji z NWR. Prezes JSW zaprzeczył wówczas, że takie rozmowy miały miejsce, a biuro prasowe New World Resources odmówiło komentarza w tej sprawie. (PAP)

pel/ jow/ jtt/

d2oueam

Podziel się opinią

Share
d2oueam
d2oueam