Trwa ładowanie...
d2kp4ww

Już 60 lekarzy z Bechłatowa na zwolnieniu

Już 60 lekarzy ze szpitala w Bełchatowie poszło na zwolnienie. Źle się poczuli po głodówce.
Share
d2kp4ww

Już 60 lekarzy ze szpitala w Bełchatowie poszło na zwolnienie. Źle się poczuli po głodówce. "Teraz dyżury w szpitalu pełnią tylko ordynatorzy lub ich zastępcy" - informuje TVN24. A to oznacza, że wkrótce chorych z Bełchatowa czeka ewakuacja. Najbliższy szpital znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim, czyli 30 km od Bełchatowa.

Już wiadomo, że do Piotrkowa Trybunalskiego nie uda się ewakuować wszystkich pacjentów. "Powołaliśmy sztaby kryzysowe. Jeśli sytuacja będzie dramatyczna, to wojewoda zdecyduje o przewiezieniu pacjentów do innych szpitali" - informuje dyrekcja placówki w Bełchatowie.

Nic nie wskazuje na to, by w szpitalu coś się miało zmienić. Bo po prostu brakuje lekarzy. Oprócz tych, którzy poszli na zwolnienia z powodu głodówki, duża część jest teraz na urlopach i zwolnieniach z innych powodów.

W sobotę dyrektor warszawskiego szpitala przy ul. Barskiej podjął decyzję o przeniesieniu blisko 30 pacjentów całego oddziału do innych placówek. "Nie mogę ryzykować, że któryś z głodujących lekarzy zasłabnie przy operacji" - tłumaczył.

Zobacz też:
Lekarze zaostrzają protest
Wielkie lipcowe zmiany w przepisach

d2kp4ww

Podziel się opinią

Share
d2kp4ww
d2kp4ww