Trwa ładowanie...
d14zasp
wydarzenia

Już tylko nieznaczna emisja radioaktywna z Fukushimy - MAEA

19.04. Wiedeń (PAP/DPA) - Według zaprezentowanej we wtorek oceny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), z uszkodzonej japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I będą się...

Share
d14zasp

19.04. Wiedeń (PAP/DPA) - Według zaprezentowanej we wtorek oceny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), z uszkodzonej japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I będą się wydobywać już tylko nieznaczne ilości substancji promieniotwórczych.

Jak powiedział w wiedeńskiej siedzibie MAEA jej ekspert do spraw bezpieczeństwa Denis Flory, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, radioaktywna emisja będzie spadać z dnia na dzień. Łączna ilość substancji promieniotwórczych, jakie przedostaną się do otoczenia, prawie nie będzie się różnić od obecnego stanu.

Pod koniec ubiegłego tygodnia japońska spółka energetyczna Tepco, która zajmowała się eksploatacją uszkodzonej 11 marca przez potężne trzęsienie ziemi elektrowni Fukushima I, przedstawiła plan ustabilizowania jej reaktorów, co ma potrwać do dziewięciu miesięcy. Jak zaznaczył Flory, MAEA będzie wspierać Japończyków przy realizacji tego celu. (PAP)

dmi/ mc/ jtt/

d14zasp

Podziel się opinią

Share
d14zasp
d14zasp