Trwa ładowanie...

Kamil Stoch ze złotym medalem. Dostanie za niego 120 tys. zł premii

Kamil Stoch mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich na dużej skoczni w Pjongczangu. Złoty krążek to nie tylko spełnienie sportowych marzeń, ale również spore zyski finansowe. Za zajęcie najwyższego stopnia podium Polski Komitet Olimpijski przeleje na konto Stocha premię pieniężną.

Kamil Stoch ze złotym medalem. Dostanie za niego 120 tys. zł premiiŹródło: WP.PL
djtrajy
djtrajy

120 tys. zł - taką kwotę otrzyma Kamil Stoch za złoty medal, który w sobotę zdobył na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Więcej o wyczynie polskiego skoczka można przeczytać tutaj. W styczniu tego roku zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyjął, że właśnie takie pieniądze powinien dostać każdy polski złoty medalista.

Ile wynoszą nagrody pieniężne za medale? W konkurencjach indywidualnych złoto warte jest 120 tys. zł. Za srebrny medal premia wynosi 80 tys. zł, a za brąz 50 tys. zł. Pieniądze dostaną również trenerzy – dla nich stawki wynoszą odpowiednio 60 tys. zł, 40 tys. zł i 25 tys. zł.

Pieniądze można zgarnąć też za medal w konkurencjach drużynowych. Tutaj do wzięcia jest 90 tys. zł za złoto, 60 tys. zł za srebro i 37,5 tys. zł za brąz.

A to jeszcze nie koniec. Na premie finansowe zdecydować się również może Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zgodnie z informacjami na stronach resortu - "w konkurencjach indywidualnych, za 1. miejsce na igrzyskach olimpijskich może być przyznana nagroda w wysokości do 14-krotności podstawy, za 2. miejsce - do 11-krotności podstawy, a za 3. miejsce - do 8-krotności podstawy, wynoszącej 2300 złotych”. A to oznacza, że złoto może być warte dodatkowe 32 tys. zł.

djtrajy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djtrajy