Trwa ładowanie...
d1qwfvz
Artykuł sponsorowany

Kantory online - 4 powody, dla których warto właśnie tak wymieniać walutę

Od czasu do czasu każdy z nas musi kupić obcą walutę. Wyjeżdżamy na wakacje, pracujemy w innym kraju, spłacamy kredyt w innej walucie, inwestujemy itd. Wspólnym mianownikiem jest to, że każdy chce wymienić walutę korzystnie i bez dodatkowych opłat. Jak to zrobić? Korzystając z kantoru online!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kantory online - 4 powody, dla których warto właśnie tak wymieniać walutę
(WP.PL, Fot: (mat.prasowe))
d1qwfvz

Od czasu do czasu każdy z nas musi kupić obcą walutę – przecież wyjeżdżamy na wakacje, pracujemy w innym kraju, spłacamy kredyt w innej walucie, inwestujemy itd. Wspólnym mianownikiem jest to, że każdy chce wymienić walutę korzystnie i bez dodatkowych opłat. Jak to zrobić? Korzystając z kantoru online!

Potędze internetu nie oparły się nawet kantory. Okazuje się, że wymiana walut online z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Ten stosunkowo nowy sposób wymiany pieniędzy przekonuje do siebie klientów szybkością dokonywania transakcji, bezpieczeństwem, możliwością indywidualnego negocjowania warunków umowy i przede wszystkim niskim spreadem oraz korzystnym kursem.

Więcej w kieszeni

d1qwfvz

Wymiana walut online jest dużo bardziej atrakcyjna od tego, co może nam w tym zakresie zaproponować bank. Średnia marża banku na handlu walutami wynosi ok. 6,5%. Kantor internetowy pobiera zaledwie 0,25%. Rachunek jest prosty i dobrze o tym wiedzą osoby, które regularnie potrzebują określonej ilości waluty.

_ Oferta kantorów online to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają kredyty walutowe. Korzystny zakup waluty online sprawia, że tysiące osób posiadających kredyty walutowe może w ciągu roku na korzystniejszym kursie poczynić znaczące oszczędności _ - mówi Grzegorz Czaja z portalu kantory-plus.pl.

Kupując 1000 euro po dzisiejszym kursie w kantorze online zamiast w jednym z najpopularniejszych banków, zyskujemy 140, 70 zł. Wymieniając tę samą sumę co miesiąc przez cały rok można w ten sposób zaoszczędzić 1688,40 zł. Kwota w sam raz na krótkie wakacje lub ponadplanowe zakupy.

Zero ryzyka i możliwość negocjacji

Taki sposób sprzedaży, czy zakupu waluty jest w pełni bezpieczny. Chęci zysku nie okupimy w tym przypadku utratą oszczędności, jak to w przeszłości bywało, gdy spragnieni dewiz rodacy padali ofiarą popularnych koników. Ale o popularności kantorów online przesądza coś jeszcze – możliwość negocjowania kursu. Każdy, nawet najmniejszy klient może zawrzeć własną transakcję po zaproponowanej przez siebie cenie. Zrobi to za pośrednictwem specjalnego formularza. Po prostu wysyła do kantoru online własną propozycję kursu, która zostaje zaakceptowana bądź nie. Taki ruch dla małych graczy skazanych dotychczas na hegemonię banków był dotychczas nie do wyobrażenia.

d1qwfvz

Nie dziwi więc, że w ubiegłym roku z oferty kantorów online skorzystało ponad 400 tys. Polaków. Transakcje są dokonywane szybko, bez żadnych dodatkowych, czy ukrytych opłat. Nie ma też konieczności zakładania osobnych rachunków bankowych. To spora wygoda, zwłaszcza jeśli zależy nam na czasie w okresie przedwyjazdowych przygotowań lub waluta jest nam potrzebna na konkretny dzień w miesiącu.

Komfort i wygoda

Kantory online współpracują z większością popularnych banków, więc wypłaty lub wpłaty są realizowane bezpośrednio na konta klientów. Całość operacji nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut, a pieniądze są księgowane na kontach w ciągu tego samego dnia, o ile transakcja jest dokonywana w PLN, USD, EURO lub GBP. Przelewy w pozostałych walutach wpływają do banku docelowego na następny dzień. Jeśli zależny nam na odbiorze gotówki osobiście, wystarczy wybrać kantor w dogodnej dla siebie lokalizacji.

Jeśli mamy więc w perspektywie transakcje walutowe, warto spróbować transakcji online. Zamiast tracić czas na poszukiwanie po całej okolicy czynnego kantoru z najlepszym proponowanym kursem, znacznie wygodniej i szybciej jest zasiąść przed komputerem i za pomocą dostępnego na stronach kantorów online kalkulatora przeliczyć sobie wartość całej transakcji i porównać kursy z wyceną w swoim banku, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na własne przyjemności.

d1qwfvz

Podziel się opinią

Share

d1qwfvz

d1qwfvz