Trwa ładowanie...
d4ikw2b
hazard
18-11-2009 15:00

Kapica: celnicy będą prowadzić niezapowiedziane kontrole w kasynach

Wiceminister finansów Jacek Kapica powiedział w Sejmie dziennikarzom, że celnicy będą przeprowadzać niezapowiedziane kontrole w kasynach. Jego zdaniem, będzie to bardziej efektywne niż prowadzony do tej pory stały nadzór.

d4ikw2b
d4ikw2b

O tym, że od kilkunastu dni ze wszystkich 26 kasyn w Polsce wycofywani są celnicy napisała środowa "Rzeczpospolita". Według gazety, decyzję taką podjął resort finansów, który rozporządzeniem z dnia 5 listopada zastąpił kontrole stałe doraźnymi.

- Celnicy będą wykonywać kontrolę w sposób niezapowiedziany, tak aby na podstawie docierających informacji kontrolować te miejsca, i w tym czasie, gdzie istnieją nieprawidłowości. Na podstawie tej ustawy (o grach hazardowych - PAP) dostaniemy kompetencje do niejawnego obserwowania i rejestrowania zdarzeń - zapowiedział Kapica.

Jego zdaniem pozwoli to bardziej efektywnie wykorzystać czas pracy funkcjonariuszy. Zamiast siedzieć przez 12 godzin na zapleczach kasyn będą mogli prowadzić kontrole w kasynach, salonach gier, punktach z automatami o niskich wygranych - dodał.

Kapica zapewnił, że utrzymane zostaną obecne obowiązki celników w zakresie nadzoru nad kasynami. Będą oni nadal kontrolować otwarcie i zamknięcie kasyna oraz rozpoczynanie i kończenie gry na poszczególnych stołach.

d4ikw2b

Rządowy projekt ustawy o grach hazardowych, nad którym pracuje sejmowa Komisja Finansów Publicznych, przewiduje także nowelizację ustawy o Służbie Celnej. Zgodnie z nią, celnicy mają prowadzić ewidencje osób, które mają zakaz wstępu do kasyn, czy ośrodków gier.

Poza tym funkcjonariusze będą mieli uprawnienia do obserwowania i nagrywania zdarzeń w celu ujawnienia sprawców przestępstw lub uzyskania dowodów ich popełniania. Ponadto będą mogli korzystać z informacji uzyskanych przez inne służby w toku czynności operacyjno-rozpoznawczych.

d4ikw2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ikw2b