Trwa ładowanie...

Karaibskie państwo nowym turystycznym hitem

2015 rok okazał się rekordowy dla branży turystycznej na Kostaryce - wynika z oficjalnych danych Kostarykańskiej Rady ds. Turystyki (ICT).

Karaibskie państwo nowym turystycznym hitemŹródło: Fotolia, fot: Fotolia/Lafoudre
d41fbxf
d41fbxf

W ubiegłym roku wpływy z zagranicznej turystyki przyjazdowej do Kostaryki wzrosły o 9 proc., ponad trzykrotnie przebijając wzrost kostarykańskiego PKB (2,8 proc. w 2015 r.).

Położone nad Morzem Karaibskim państwo odwiedziło 2 665 608 turystów z zagranicy (wzrost o 5,5 proc. w stosunku do 2014 r.) - najwięcej w historii.

Jeśli chodzi o turystów z Europy, to największy wzrost zainteresowania ofertą Kostaryki odnotowano wśród Brytyjczyków: w minionym roku przyjechało ich tam blisko 49,5 tys. - o 20,1 proc. więcej niż w 2014 r. Drugą najliczniejszą europejską nacją wypoczywającą w Kostaryce byli Francuzi (10,2-proc. wzrost odwiedzin w porównaniu z 2014 r.).

Kostaryka od kilku już lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów ze Stanów Zjednoczonych i ten fakt również znalazł potwierdzenie w ubiegłorocznych statystykach. W 2015 r. po raz pierwszy w historii liczba Amerykanów, którzy zdecydowali się spędzić urlop w tym kraju, przekroczyła okrągły milion.

d41fbxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41fbxf