Trwa ładowanie...
d3qv5k2
wydarzenia
01-04-2011 15:54

Katar pomoże libijskiej opozycji sprzedawać ropę

01.04. Bengazi (PAP/Reuters,AP) - Katar dostarczy libijskim powstańcom artykułów pierwszej potrzeby w ramach porozumienia, na mocy którego będzie sprzedawać ropę ze złóż we...

Share
d3qv5k2

01.04. Bengazi (PAP/Reuters,AP) - Katar dostarczy libijskim powstańcom artykułów pierwszej potrzeby w ramach porozumienia, na mocy którego będzie sprzedawać ropę ze złóż we wschodniej Libii - informuje w piątek Reuters. AP dodaje, że powstańcy uzyskają z tego źródła także pieniądze na broń.

Mówił o tym na konferencji prasowej Ali Tarhuni, odpowiadający za sprawy finansowe w kontrolowanym przez powstańców Bengazi.

"Katarczycy zgodzili się sprzedawać dla nas ropę. Pieniądze (uzyskane z tej sprzedaży) złożymy na rachunku depozytowym. Otrzymamy niezbędne paliwo, lekarstwa, żywność i inne artykuły pierwszej potrzeby" - cytuje Tarhuniego Reuters.

AP pisze, relacjonując tę konferencję prasową, że libijska opozycja zamierza płacić pieniędzmi z rachunku depozytowego także za broń.

d3qv5k2

Tarhuni poinformował również, że czołowe miejsce na liście priorytetów libijskich powstańców zajmuje zniesienie sankcji, które uniemożliwiają im samodzielne eksportowanie ropy. Powiedział, że omawiali tę kwestię z przebywającym w Bengazi specjalnym wysłannikiem ONZ Abdelilahem al-Khatibem.

Tarhuni ujawnił również, że powstańcy powołali w Bengazi "quasi ministerstwo ds. ropy". Kilka dni wcześniej informował, że wydobycie ropy ze złóż na obszarze, kontrolowanym przez powstańców, sięga 100-130 tys. baryłek dziennie, a wkrótce wzrośnie do 300 tys. baryłek.(PAP)

az/ kar/ jtt/

d3qv5k2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qv5k2
d3qv5k2