Trwa ładowanie...

Katarski syndrom Grada

Minister skarbu chce sprywatyzować Polskie Ratownictwo Okrętowe, ale bez udziału pracowników, co wcześniej obiecywano załodze. O sprawie pisze "Nasz Dziennik".

Katarski syndrom GradaŹródło: AFP
d2x224o
d2x224o

Aleksander Grad chce sprzedać PRO w Gdyni inwestorowi, który zaoferuje najwyższą cenę. Nabywcą może być więc firma krajowa lub zagraniczna. To całkowite odejście od koncepcji prywatyzacji z 2004 roku, gdy pracownikom PRO obiecano, że to oni będą mogli kupić część akcji swojej firmy, a ewentualny inwestor będzie także reprezentował tylko polski kapitał.

Polskie Ratownictwo Okrętowe w Gdyni jest firmą z niemal 60-letnią tradycją. Jej działalność do 2002 roku skupiała się na ratownictwie i usługach morskich. Po przekształceniach spółka skupiła się na świadczeniu komercyjnych usług morskich - holowniczych, dźwigowych. PRO obsługuje platformy wiertnicze i dostarcza załogi innym armatorom.

Kapitan żeglugi wielkiej Zbigniew Sulatycki, prezes Towarzystwa Gospodarczego Morskiego uważa, że to niebezpieczna decyzja, bo stwarza możliwość wrogiego przejęcia przez konkurencję dysponującą odpowiednimi finansami. Zdaniem Sulatyckiego w przypadku sprzedaży PRO podmiotowi zagranicznemu należy się spodziewać, że firma zniknie z Polski, a jej pracownicy stracą zatrudnienie.

d2x224o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x224o

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj