Trwa ładowanie...
d4n3wzs

Kaufland dogadał się z Unilever. Spór o obecność Liptona i Knorra na półkach trwał rok

Niemiecka sieć wraca do współpracy z firmą Unilever. Obaj giganci pokłócili się o ceny. Przez rok wstrzymano dostawy produktów do sklepów m.in. w Polsce, Czechach, Słowacji i Chorwacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przed konfliktem obu firm produkty Unilevera generowały 2 proc. rocznych przychodów Kauflandu.
Przed konfliktem obu firm produkty Unilevera generowały 2 proc. rocznych przychodów Kauflandu. (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d4n3wzs

Pierwsze produkty Unilevera powrócą do sklepów Kaufland pod koniec listopada, a reszta najpóźniej do końca stycznia 2020 r. Niemiecka sieć, jak donosi portal "Dla handlu", zapewnia, że inni dostawcy nie ucierpią zbyt mocno na powrocie marek Unilevera do sprzedaży.

Przypomnijmy, że przed rokiem we wrześniu, niemiecki detalista nie zaakceptował wyższych cen produktów oferowanych przez tę międzynarodową grupę. Unilever posiada w sumie ponad 400 różnych marek na całym świecie i był ważnym dostawcą dla Kauflandu.

Obejrzyj: Zagraniczne wakacje. Karta czy gotówka?

Unilever miał bez wcześniejszego uzgadniania z Kauflandem podnieść cenny. Kaufland nie zaakceptował nowych cen bo uznał, że mimo dekad współprac dotychczasowy partner wprowadził "drastycznie" podwyżki.

d4n3wzs

Przeze ten ponad rok niedostępne w sklepach Kaufland mają m.in. być takie marki jak: Knorr, Lipton, Dove, Domestos czy Axe.

Sieć wstrzymała wówczas zakupy produktów Unilever także w Polsce, Czechach, Słowacji, Chorwacji i Bułgarii. Przed sporem produkty Unilevera generowały 2 proc. rocznych przychodów Kauflandu.

Sieć może się pochwalić aż 22,6 mld euro przychodów, co oznacza, że wyroby Unilevera dawały ok. 0,5 mld euro. To zdecydowanie dobry powód do tego, by wreszcie się dogadać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4n3wzs

Podziel się opinią

Share

d4n3wzs

d4n3wzs