Trwa ładowanie...
d3g8goh
d3g8goh

KCI wyemitowało obligacje na 29 mln zł w celu refinansowania

Warszawa, 21.12.2015 (ISBnews) - KCI wyemitowało 9 tys. obligacji serii J o łącznej wartości nominalnej 9 mln zł oraz 20 tys. obligacji serii L o łącznej wartości nominalnej 20 mln zł, podała spółka. Celem emisji jest pozyskanie finansowania na refinansowanie obligacji serii I z terminem płatności 18 grudnia 2015 roku o wartości 45 mln zł.
Share
d3g8goh

"Wszystkie obligacje zostały objęte i w całości opłacone przez inwestorów. Termin wykupu obligacji przypada na dzień 18 grudnia 2016 roku. Wyemitowane obligacje są oprocentowane w oparciu o zmienną stopę procentową, na którą składa się stopa WIBOR 3M oraz ustalona marża. Wypłata należnych odsetek będzie dokonywana w odstępach kwartalnych. Emisja obligacji nie miała charakteru emisji publicznej" - czytamy w komunikacie.

Obligacje zabezpieczone są hipoteką umowną łączną na nieruchomościach spółki, podano również.

KCI S.A. jest spółką giełdową tworzącą grupę kapitałową, której działalność skoncentrowana jest w dwóch obszarach: w segmencie nieruchomościowym, opartym o posiadane kompleksy przy ul. Romanowicza oraz ul. Wrocławskiej w Krakowie, oraz w segmencie medialnym, zbudowanym wokół tytułów prasowych takich jak "Rzeczpospolita", "Gazeta Giełdy Parkiet", "Bloomberg Businessweek", "Sukces", "Uważam Rze".

(ISBnews)

d3g8goh

Podziel się opinią

Share
d3g8goh
d3g8goh