Trwa ładowanie...
d1raq0u

KEP: msza św. w intencji pary prezydenckiej (komunikat)

...

d1raq0u
d1raq0u

13.04. Warszawa - Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski informuje:

Kondukt z trumną z ciałem Pierwszej Damy dotarł do Pałacu Prezydenckiego. W kaplicy prezydenckiej, gdzie od niedzieli wystawiona jest trumna z ciałem Prezydenta, zostanie odprawiona msza św. za dusze Marii i Lecha Kaczyńskich. Będzie jej przewodniczyć abp Henryk Muszyński, a w koncelebrze wezmą udział bp Stanisław Budzik i bp Piotr Jarecki. W kaplicy zgromadzi się rodzina i najbliżsi Pary Prezydenckiej.

W asyście biskupów trumny z ciałami pary prezydenckiej zostaną przeniesione do Sali Kolumnowej, gdzie zostaną wystawione na widok publiczny.

W sobotę, 17 kwietnia o godz. 12.00, na pl. Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się pożegnanie ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem. Zginęło w niej 96 osób, w tym Para Prezydencka i ważne osobistości życia publicznego, hierarchowie i członkowie Rodzin Katyńskich.

Pogrzeb Marii i Lecha Kaczyńskich odbędzie się w niedzielę, 18 kwietnia.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d1raq0u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1raq0u