Trwa ładowanie...
dl4225x

Kerdos chce przejmować w branży drogeryjnej w Polsce, otworzy 50 własnych Dayli

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Kerdos Group rozważa przejęcia podmiotów z branży drogeryjnej w Polsce, podała spółka. Zakłada otwarcie w tym roku 50 własnych drogerii w ramach sieć Dayli.

Share
dl4225x

"Kerdos Group prowadzi ekspansję w Europie Zachodniej oraz w Polsce, gdzie sieć Dayli zamierza otworzyć w tym roku 50 własnych drogerii. Możliwe są również przejęcia podmiotów z branży drogeryjnej w Polsce - analizy oraz negocjacje są w już w bardzo zaawansowanej fazie. Działania te wspiera sfinalizowana w marcu br. sprzedaż zakładu produkcyjnego w Lublińcu (pieluchy jednorazowe dla dzieci, podpaski i wkładki higieniczne)" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z realizowaną od dwóch lat strategią, Kerdos Group skupia się na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych oraz higienicznych. Zamierza również rozwijać handel internetowy w Polsce i za granicą. Dzięki sprzedaży fabryki Grupa Kerdos pozyskała blisko 22 mln zł gotówki, a dzięki przejęciu kredytów związanych z zakładem produkcyjnym przez nowego właściciela, zadłużenie spadło o ponad 22 mln zł. Łącznie kredyty i zobowiązania Grupy Kerdos zmniejszyły się dzięki tej transakcji o ponad 40 mln zł, co widoczne będzie w raporcie finansowym za I kwartał 2015 roku.

"Po sprzedaży zakładu produkcyjnego i ujednoliceniu segmentu działalności rozmowy z inwestorami finansowymi o wejściu do Kerdos Group nabrały tempa. Możliwe, że sfinalizujemy pozyskanie kapitału na rozwój od dużego inwestora finansowego na zasadzie mezzanine" - powiedział prezes Kerdos Group Kamil Kliniewski, cytowany w komunikacie.

dl4225x

W ramach prac na dalszym wzrostem efektywności, od początku 2015 roku Grupa Kerdos wdrożyła kolejne kroki służące poprawie wyników: istotna redukcja kosztów logistycznych (szacunkowo o około 3,5 mln zł rocznie), poprawa marży na sprzedaży o kilka punktów procentowych oraz zwiększenie udziałów w spółce zależnej Dayli z 90% do 100%, podano również.

Kerdos Group to spółka holdingowa, skupiona na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych i higienicznych poprzez sieć drogerii, w tym za granicą.

(ISBnews)

dl4225x

Podziel się opinią

Share
dl4225x
dl4225x