Trwa ładowanie...
d3kg10q

KGHM chce, by sprzedaż ok. 200 tys. ton miedzi pochodziła ze złóż spoza Polski

24.9.Lubin (PAP) - KGHM Polska Miedź chce, aby sprzedaż ok. 200 tys. ton miedzi pochodziła spoza polskich kopalń spółki. W realizacji tego celu mają dopomóc planowane akwizycje,...

Share
d3kg10q

24.9.Lubin (PAP) - KGHM Polska Miedź chce, aby sprzedaż ok. 200 tys. ton miedzi pochodziła spoza polskich kopalń spółki. W realizacji tego celu mają dopomóc planowane akwizycje, być może jeszcze w tym roku - poinformował podczas międzynarodowego kongresu górnictwa miedzi prezes KGHM, Herbert Wirth.

"Naszym celem jest produkcja 700 tys. ton miedzi. Myślę, że w tym roku uda się coś kupić za granicą, tak aby 200 tys. ton pochodziło spoza (polskich kopalń) KGHM. Pozyskanie złóż, czy firm na świecie tworzy szanse realizacji tego celu" - powiedział Wirth.

Powiedział też, że obecna wysoka cena miedzi nie ma według niego uzasadnienia fundamentalnego.

"Cena metalu jest bardzo wysoka i obawiam się, że ta wartość nie ma oparcia w fundamentach. Jest to cena spowodowana spekulacją. Dlatego uważamy, że naszą działalność należy zdywersyfikować, a najbliższa nam branża to energetyka" - powiedział.

Powtórzył też, że KGHM nie ma obecnie planów pozbywania się udziałów w należących do niego telekomach (Polkomtel i Telefonia Dialog).(PAP)

jru/ bas/ ana/

d3kg10q

Podziel się opinią

Share
d3kg10q
d3kg10q