Trwa ładowanie...
d38ghj2

Kierował szajką, która ukradła przeszło 50 milionów złotych. Pójdzie do więzienia na 15 lat

15 lat więzienia i grzywna w wysokości 3,75 mln zł - na taką karę Sąd Okręgowy w Lublinie skazał Dariusza O. Skazany kierował grupą przestępczą, która organizowała ataki hakerskie na konta bankowe. Łącznie dokonali 780 takich kradzieży, w których zgarnęli przeszło 50 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyrok wydał Sąd Okręgowy w Lublinie
Wyrok wydał Sąd Okręgowy w Lublinie (Fotolia)
d38ghj2

Dariusza O. kierował międzynarodową zorganizowaną grupą przestępczą, działającą na terenie Polski oraz kilkunastu innych krajów Unii Europejskiej, a także na terenie Ukrainy i Rosji. Akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi O. i 17 innym oskarżonym został skierowany przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie w kwietniu 2018 r.

W toku postępowania prokurator ustalił, że grupa ta zajmowała się atakami hackerskimi mającymi na celu kradzieże z włamaniami do systemów bankowości elektronicznej, a następnie, po uprzednim przetworzeniu danych informatycznych, przelewaniu przywłaszczonych środków pieniężnych na założone uprzednio w tym celu na terenie Unii Europejskiej rachunki płatnicze i transferowaniu tych środków za pośrednictwem Western Union i Moneygram, do innych krajów, w szczególności na Ukrainę.

d38ghj2

Zobacz też: Pieniądze to nic dobrego? Jej pomysł na życie może szokować

W lipcu zeszłego roku sąd wydał wyrok wobec 17 oskarżonych – w tym wobec Mariusza S. oraz Mariusza P. osób, które współkierowały działaniami grupy. Materiał dowodowy dotyczący Dariusza O. został wyłączony do odrębnego postępowania.

d38ghj2

Dotychczas skazanych zostało niespełna 100 osób, większość prawomocnie. W październiku 2018 r. został skierowany kolejny akt oskarżenia przeciwko 15 podejrzanym.

Śledztwo w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez Dariusza O., a także Mariusza P. i Mariusza S. w dalszym ciągu jest prowadzone. Jest to największe tego typu postępowanie prowadzone w Polsce i obejmuje niespełna 600 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38ghj2

Podziel się opinią

Share
d38ghj2
d38ghj2