Trwa ładowanie...

Kierowcy będą mogli jeździć bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Będzie inny sposób, by sprawdzić, czy je mają

Policja będzie sprawdzać informacje o autach w Centralnej Ewidencji Pojazdów za pomocą służbowych komputerów. Już teraz znajdują się tam dane, które są na dowodach rejestracyjnych naszych pojazdów.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kierowcy będą mogli jeździć bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Będzie inny sposób, by sprawdzić, czy je mająŹródło: Fotolia
d29lvdu

W tej chwili kierowca jeźdżący bez dokumentów ryzykuje mandat do 250 zł lub naganę. Po zmianach w ustawie Prawo o ruchu drogowym, przygotowanych przez resort cyfryzacji, nadal będą obowiązywały kary, np. za brak prawa jazdy, lecz nie w przypadku, gdy kierowca zapomni zabrać dowód rejestracyjny pojazdu lub dokument poświadczający zawarcie polisy OC. O zmianach pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jeśli będziemy poruszać się pojazdem w Polsce, policja będzie mogła sprawdzić ważność badań diagnostycznych auta w systemie informatycznym. Za granicą jednak nadal jedyną formą weryfikacji danych będą dokumenty papierowe, w tym OC i dowód rejestracyjny.

Ubezpieczenia OC. Kierowcy znów muszą się przygotować na podwyżki

Urzędnicy Ministerstwa Cyfryzacji nie sprecyzowali, kiedy możemy zacząć jeździć bez papierowego dowodu rejestracyjnego. Zdaniem dziennika, może się to stać jeszcze w tym roku. Rozmówca gazety z resortu podkreśla bowiem, że przedstawiciele policji nie zgłaszają już poważniejszych zastrzeżeń do koncepcji, a sam projekt powinien spotkać się z poparciem i PiS, i opozycji.

d29lvdu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d29lvdu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29lvdu
d29lvdu