Trwa ładowanie...
d2c2t8o

KIG za ograniczeniami do wcześniejszych emerytur

Krajowa Izba Gospodarcza pozytywnie ocenia propozycje resortu pracy, dotyczące ograniczenia grupy osób uprawnionych do przejścia na wcześniejsze emerytury.

Share
d2c2t8o

Zdaniem Andrzeja Arendarskiego, szefa KIG uprawnienia do odejścia na wcześniejszą emeryturę powinny stanowić wyjątek od reguły, natomiast same świadczenia powinny być finansowane zarówno ze składek opłacanych przez pracowników jak i pracodawców. _ Kosztami emerytur pomostowych nie powinni być obciążani tylko pracodawcy _ - podkreśla prezes Arendarski.

Projekt ministerstwa pracy przewiduje, że prawo do wcześniejszej emerytury uzyskają osoby zatrudnione na stanowiskach pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze oraz pracujące w warunkach szczególnych.

Ministerstwo pracy zakłada utworzenie funduszu emerytur pomostowych, działającego w formie państwowego funduszu celowego. Z projektu resortu wynika, że to właśnie składki pracodawców będą przeznaczone na pokrycie wydatków na emerytury pomostowe - zwraca uwagę Krajowa Izba Gospodarcza.

d2c2t8o

Podziel się opinią

Share
d2c2t8o
d2c2t8o