Trwa ładowanie...
dług

Kim jest statystyczny dłużnik? To mężczyzna z Warszawy lub Katowic, który nie płaci alimentów

Ponad 30 mln zł jest dłużny ponad 60-letni mężczyzna z województwa zachodniopomorskiego. To najwyższa kwota w Polsce – wynika z najnowszych danych firmy BIG Infomonitor. Dużo większe długi mają właśnie mężczyźni, a nie kobiety.

Share
Kim jest statystyczny dłużnik? To mężczyzna z Warszawy lub Katowic, który nie płaci alimentów
Źródło: Fotolia, fot: Voyagerix
dpvrfxy

W pierwszej dziesiątce najmocniej zadłużonych są tylko dwie panie. Niechlubne miejsce trzecie zajmuje emerytka z Mazowsza, która ma do oddania ponad 7,1 mln zł. Na miejscu siódmym jest jeszcze jedna kobieta. To pięćdziesięciokilkuletnia łodzianka, która ma manko w wysokości, 3,6 mln zł.

[

BIG Infomonitor ]( # )

dpvrfxy

Jak podkreśla BIG Infomonitor, dużo częściej problemy ze spłacaniem swoich długów mają mężczyźni. Wśród zobowiązań pozakredytowych, czyli np. rachunków za gaz czy telefon, aż 64 proc. przypada właśnie na nich. Jednocześnie mężczyźni zalegają ze spłatą wyższych kwot niż kobiety. Przypada na nich 78 proc. wartości długów zgłoszonych do BIG Infomonitor.

Biuro stworzyło nawet symulację statystycznego dłużnika. Najczęściej jest to mężczyzna w wieku 30-39 lat. Mieszka albo na Śląsku, albo na Mazowszu. Fikcyjna postać Tadeusza Zalega ma zobowiązania wynikające z nieopłaconych alimentów, pożyczek, rachunków telefonicznych oraz za prąd czy gaz.

- Okazuje się, że ponad 769 tys. mężczyzn ma trudności z regulowaniem bieżących płatności np. z tytułu pożyczek, za telefon, czynsz, media, a nawet alimenty. Jest to zaledwie 5 proc. mężczyzn powyżej 18 roku życia - podaje BIG Infomonitor.

dpvrfxy

Podziel się opinią

Share
dpvrfxy
dpvrfxy