Trwa ładowanie...
d4a37x0

Kluza: sektor ubezpieczeniowy nie dozna zasadniczego uszczerbku

Sektor ubezpieczeniowy w Polsce nie dozna zasadniczego uszczerbku z powodu powodzi - poinformował przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza.

d4a37x0
d4a37x0

- Sytuacja powodziowa w Polsce należy do tragicznych i stanowi poważny problem dla gospodarki, natomiast sektor ubezpieczeń nie dozna zasadniczego uszczerbku ze względu na powódź - powiedział w Krakowie Kluza.

Dodał, że do 4 czerwca zgłoszono do ubezpieczycieli roszczenia na ok. 460 mln zł. Jego zdaniem, nawet gdyby ostatecznie zwiększyły się one do miliarda złotych, to nie zagraża to sektorowi ubezpieczeniowemu.

- Zarówno cały sektor ubezpieczeniowy, jak i żaden zakład indywidualny nie jest dziś zagrożony niewypłacalnością lub uszczerbkiem, mogącym mieć znaczący wpływ na jego kondycję finansową - powiedział. Dodał, że chodzi tu zarówno o skalę ubezpieczeń, jak i wysoki współczynnik reasekuracji tych ubezpieczeń o charakterze powodziowym.

Kluza uczestniczył w piątek w Krakowie w otwartej sesji specjalnej na temat światowego kryzysu finansowego, zorganizowanej na Uniwersytecie Ekonomicznym w ramach międzynarodowej konferencji naukowej "19. Europejskie Warsztaty w Teorii Równowagi Ogólnej".

d4a37x0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a37x0