Trwa ładowanie...

KNF. Jest akt oskarżenia wobec Chrzanowskiego

KNF. Jak poinformowała w czwartek "Gazeta Wyborcza", katowicka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw byłemu szefowi Komisji Nadzoru Finansowego. Przypominamy, że śledztwo w sprawie zakończyło się 31 grudnia ub.r.

Share
KNF. Jest akt oskarżenia wobec Chrzanowskiego
Źródło: PAP, fot: PAP
d10jnwi

KNF. Jest akt oskarżenia wobec Chrzanowskiego

Dzisiaj o przesłaniu aktu oskarżenia został poinformowany Roman Giertych - pełnomocnik Leszka Czarneckiego, od którego Chrzanowski chciał otrzymać 40 mln zł. Przypomnijmy, że szczegóły korupcyjnej propozycji ujawniła "GW" w listopadzie 2018 roku. Po nagłośnieniu sprawy Chrzanowski poddał się do dymisji i został aresztowany na dwa miesiące. Teraz przyszłość byłego szefa KNF zależy od decyzji warszawskiego sądu.

Oglądaj: "Ja bym siedział". Wiceminister Michał Wójcik dobitnie o sprawie Kamila Durczoka

Zarzuty wobec Chrzanowskiego dotyczą przekroczenia uprawnień w związku z rozmową z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim.

d10jnwi

Były szef KNF miał wówczas zaproponować biznesmenowi "zatrudnienie Grzegorza Kowalczyka w charakterze prawnika w Getin Noble Bank SA na okres 3 lat oraz przekazał Leszkowi Czarneckiemu informację, że zatrudnienie to będzie skutkować przychylnością Komisji Nadzoru Finansowego w czasie realizacji programu naprawczego Getin Noble Bank SA".

KNF. Chrzanowski przekroczył uprawnienia jako szef Komisji

Chrzanowski - pełniący w momencie zdarzenia funkcję szefa KNF - usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej i majątkowej przez inną osobę.

Ponadto w czerwcu 2019 roku prokuratura poinformowała, że propozycja złożona przez przewodniczącego KNF Leszkowi Czarneckiemu "nie powodowała dla niego żadnej szkody, jak również nie doszło do naruszenia żadnego dobra prawnego Leszka Czarneckiego". Tym samym biznesmen nie uzyskał pokrzywdzonego i nie może mieć żadnego wpływu na postępowanie.

d10jnwi

Podziel się opinią

Share
d10jnwi
d10jnwi