Trwa ładowanie...
d4hxg1o
d4hxg1o

KNF nałożyła kary pieniężne na kilkadziesiąt biur usług płatniczych

Warszawa, 22.07.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła kary pieniężne na kilkadziesiąt biur usług płatniczych za naruszenie obowiązków określonych w ustawie o usługach płatniczych, podała Komisja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4hxg1o

"KNF jednogłośnie nałożyła na 25 biur usług płatniczych kary pieniężne w wysokości po 1 800 zł na 2 biura, 1 400 zł na 1 biuro, 900 zł na 18 biur, 600 zł na 1 biuro, 500 zł na 2 biura, 400 zł na 1 biuro (wysokość kar uwzględnia indywidualne okoliczności spraw), za naruszenie obowiązków określonych w ustawie o usługach płatniczych" - czytamy w komunikacie.

Naruszenia te polegały na:

? nieprzekazaniu KNF w ustawowym terminie informacji o łącznej wartości i liczbie transakcji płatniczych wykonanych w II lub III kwartale 2014 r. lub
? niezawarciu kolejnej umowy gwarancji bankowej albo ubezpieczeniowej albo umowy ubezpieczenia przed upływem terminu obowiązywania umowy poprzedniej lub
? niezłożeniu w terminie Komisji Nadzoru Finansowego dokumentu potwierdzającego zawarcie kolejnej umowy gwarancji bankowej albo ubezpieczeniowej albo umowy ubezpieczenia zawartej przed upływem terminu obowiązywania umowy poprzedniej, podano także.

"Ukarane biura usług płatniczych to 23 osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, 1 sp. j. i 1 sp. z o.o. W przypadku ponownych naruszeń obowiązków przez te biura usług płatniczych, KNF rozważy nałożenie wyższych kar" - czytamy dalej.

"KNF przypomina biurom usług płatniczych o ich obowiązkach prawnych wynikających z ustawy o usługach płatniczych. Więcej informacji na temat tych obowiązków można znaleźć w broszurze wydanej przez KNF" - napisała także Komisja.

(ISBnews)

d4hxg1o

Podziel się opinią

Share
d4hxg1o
d4hxg1o