Trwa ładowanie...
d3kdn27
07-12-2016 08:28

KNF nie sprzeciwia się przejęciu Open Life przez LC Corp

Warszawa, 07.12.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu co do bezpośredniego nabycia przez LC Corp oraz co do pośredniego nabycia przez Leszka Czarneckiego akcji Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie w liczbie zapewniającej przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i 50% udziału w kapitale zakładowym spółki, podała Komisja.

d3kdn27
d3kdn27

"[Komisja] wyznaczyła dzień 8 czerwca 2017 r. jako termin, do którego powinno nastąpić bezpośrednie i pośrednie nabycie akcji krajowego zakładu ubezpieczeń Open Life w liczbie zapewniającej przekroczenie przez zawiadamiających 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i 50% udziału w kapitale zakładowym spółki" - czytamy dalej.

Wcześniej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez LC Corp kontroli nad spółką Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie.

LC Corp B.V. jest spółką z grupy, w której podmiotem ostatecznie dominującym jest Leszek Czarnecki.

Open Life to podmiot z grupy Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A., która należy do grupy Talanx. Open Life prowadzi działalność na rynku ubezpieczeń na życie.

(ISBnews)

d3kdn27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kdn27