Trwa ładowanie...
d22u9lk

KNF: Oddalenie powództwa poszkodowanego przez Finroyal przeciw SP prawomocne

Warszawa, 27.01.2016 (ISBnews) - Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z 2 września 2015 r. oddalający powództwo osoby poszkodowanej przez Finroyal FRL Capital Limited  przeciwko Skarbowi Państwa uprawomocnił się, podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

Share
d22u9lk

W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił m.in. ostrzegawczy charakter ostrzeżeń publicznych KNF i wskazał, że powód powinien wykazać się szczególną ostrożnością, zawierając umowę z podmiotem z listy ostrzeżeń KNF.

"Sąd zwrócił także uwagę na aktywność KNF, która doprowadziła do postawienia zarzutów karnych osobie kierującej Finroyal. Zdaniem sądu, brak jest odpowiedzialności funkcjonariuszy państwowych za uszczerbek w majątku powoda" - czytamy w komunikacie.

W orzeczeniu sądu znalazło się również następujące stwierdzenie, istotne z punktu widzenia powinności państwa w sferze usług finansowych: "Państwo nie może odpowiadać za każdy przypadek powstania uszczerbku w majątku obywatela, jeżeli on sam podjął określone decyzje inwestycyjne", podano także.

(ISBnews)

d22u9lk

Podziel się opinią

Share
d22u9lk
d22u9lk