Trwa ładowanie...
d14x1iy
d14x1iy

KNF odmówiła zgody na cenę 0,14 zł w wezwaniu Unidevelopment na Monday Dev.

Warszawa, 10.10.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) odmówiła Unidevelopment udzielenia zgody na zaproponowanie ceny niespełniającej kryteriów, o których mowa w art. 79 ust. 1 pkt 1 ust. 2 i 3 ustawy, tj. ceny 0,14 zł za jedną akcję Monday Development w wezwaniu, które Unidevelopment zamierza ogłosić, poinformowała Komisja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d14x1iy

"Zdaniem Komisji, zaproponowanie w wezwaniu ogłoszonym na podstawie art. 91 ust. 6 Ustawy, ceny w znacznym stopniu odbiegającej od ceny ustalonej na podstawie art. 79 ust. 1 pkt 1 i ust. 3 ustawy, naruszy uzasadniony interes akcjonariuszy spółki polegający na zapewnieniu im możliwości sprzedaży posiadanych akcji po cenie nie niższej niż ustalonej na podstawie art. 79 ust. 1 pkt 1 i ust. 3 ustawy oraz zbliżonej do ceny rynkowej, wynoszącej na dzień sporządzenia wyceny biegłego rewidenta 0,91 zł za jedną akcję spółki, w sytuacji, gdy akcje spółki po przeprowadzeniu procesu zniesienia dematerializacji akcji spółki zostaną wycofane z obrotu na rynku ASO" - czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Unidevelopment przysługuje odwołanie się od tej decyzji KNF w ciągu 14 dni od jej otrzymania, podano także.

Unidevelopment zawarła w styczniu br. umowę objęcia 10 mln akcji serii C w podwyższonym kapitale zakładowym Monday Development o wartości nominalnej 0,14 zł każda akcja. Po podwyższeniu kapitału, Unidevelopment ma 92,69% głosów na walnym zgromadzeniu Monday Development.

d14x1iy

Unidevelopment S.A. jest deweloperem z grupy giełdowego Unibepu, którego oferta obejmuje zarówno domy jednorodzinne, jak i mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Firma obecna jest także w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obligacje spółki są notowane na rynku Catalyst.

(ISBnews)

d14x1iy

Podziel się opinią

Share
d14x1iy
d14x1iy