Trwa ładowanie...
d4hwdge

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Voltex

16.6.Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny dolnośląskiego producenta i dystrybutora przyrządów kontrolnych i pomiarowych dla energetyki,...
Share
d4hwdge

16.6.Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny dolnośląskiego producenta i dystrybutora przyrządów kontrolnych i pomiarowych dla energetyki, górnictwa oraz przemysłu, spółki Voltex - poinformowała Komisja we wtorkowym komunikacie.

Prospektem emisyjnym objętych jest 4 mln akcji serii C, 4 mln praw do akcji serii C oraz 1,4 mln akcji serii B.

Spółka informowała wcześniej, że pieniądze pozyskane z planowanej emisji akcji chce przeznaczyć na realizację przyjętej strategii rozwoju, w tym na akwizycje firm z branży elektrotechnicznej oraz górniczej.

d4hwdge

Środki pozyskane z emisji Voltex chce przeznaczyć również na rozbudowę sieci dystrybucji.

Voltex od 16 lat działa na polskim rynku usług elektroenergetycznych. Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania kontrolne i pomiarowe, które umożliwiają wdrożenie lub przebudowę istniejącego laboratorium pomiarowego, począwszy od wykonania projektu budowlano - technicznego po uruchomienie procedur pomiarowych i przeszkolenie załogi.

Voltex jest autoryzowanym dystrybutorem na terenie Polski wielu światowych producentów aparatury elektroenergetycznej, energoelektroniki oraz systemów i elementów sterowania. Klientami Volteksu są firmy z branży górniczej i hutniczej, energetyki i elektroniki oraz motoryzacji.

W 2007 r. Voltex wypracował 3,6 mln zł zysku netto i 28,5 mln zł przychodów. W 2008 roku przychody spółki wzrosły do 39,5 mln zł, a zysk netto do 6,35 mln zł.

Oferującym akcje Voltex będzie Dom Maklerski Polonia Net.(PAP)

seb/ ana/

d4hwdge

Podziel się opinią

Share
d4hwdge
d4hwdge