Trwa ładowanie...
ditqf3v

KNF zgodziła się na przejęcie TUiR Warta przez Talanx i Meiji Yasuda

22.05. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego nie stwierdziła podstaw do sprzeciwu wobec przejęcia Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta przez Talanx International AG...

Share
ditqf3v

22.05. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego nie stwierdziła podstaw do sprzeciwu wobec przejęcia Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta przez Talanx International AG i Meiji Yasuda Life Insurance Company - poinformowała KNF w komunikacie prasowym.

W komunikacie podano, że oceniając wnioski, KNF wzięła w pod uwagę złożone przez inwestorów zobowiązania w zakresie m.in. ewentualnego wsparcia finansowego, polityki dywidendowej, aktywnego uczestnictwa w procesie przygotowania do spełnienia wymogów określonych w dyrektywie Solvency II oraz nieprzeniesienia siedziby poza granice Polski i niedziałania jako oddział spółki mającej siedzibę poza granicami Polski w przeciągu 3 lat od zatwierdzenia nabycia akcji Warty.

W komunikacie potwierdzono również, że Talanx AG zobowiązał się wprowadzić swoje akcje do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w ciągu 2 lat od zatwierdzenia nabycia akcji Warty oraz TU Europa.

ditqf3v

W styczniu Talanx i Meiji Yasuda podpisały z belgijską grupą KBC umowę zakupu za 770 mln euro 100 proc. udziałów w TUiR Warta. Po zamknięciu transakcji Meiji Yasuda przejmie ponad 30 proc. Warty.

Wcześniej, w maju KNF zgodziła się na przejęcie przez Talanx i Meiji Yasuda Life udziałów w TU Europa.

Talanx jest aktualnie obecny w Polsce poprzez dwie firmy oferujące ubezpieczenia komunikacyjne, osobowe i majątkowe, a także ubezpieczenia na życie - HDI Asekuracja TU oraz HDI-Gerling Życie TU.

Przychody ze składki przypisanej brutto grupy Talanx w 2011 r. wyniosły 23,7 mld euro.

Spółka nie jest obecnie notowana, planuje debiut na giełdzie we Frankfurcie. (PAP)

kuc/ asa/

ditqf3v

Podziel się opinią

Share
ditqf3v
ditqf3v