Trwa ładowanie...
d37dlys

Kolejna aukcja obligacji drogowych BGK dla KFD w II połowie lipca - prezes BGK

20.06. Warszawa (PAP) - Do kolejnej aukcji obligacji drogowych emitowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego dojdzie w drugiej połowie lipca -...

Share
d37dlys

20.06. Warszawa (PAP) - Do kolejnej aukcji obligacji drogowych emitowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego dojdzie w drugiej połowie lipca - poinformował prezes BGK Dariusz Daniluk.

"Następna aukcja obligacji drogowych na rynku krajowym będzie miała miejsce w drugiej połowie lipca. Szczegóły podlegają uzgodnieniu z Ministerstwem Finansów. Do końca czerwca rynek pozna nasze plany emisyjne na III kwartał" - powiedział Daniluk w wywiadzie dla portalu Obserwatorfinansowy.pl, którego właścicielem jest Narodowy Bank Polski.

BGK, według planu podaży na ten miesiąc, może przeprowadzić 22 czerwca przetarg obligacji drogowych IWS0645 o wartości do 1,0 mld zł.

W ubiegłym tygodniu dyrektor BGK Wojciech Kowalczyk w rozmowie z PAP poinformował, że bank chce na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku przeprowadzić emisję w trybie private placement długoterminowych obligacji denominowanych w euro. (PAP)

bg/ jtt/

d37dlys

Podziel się opinią

Share
d37dlys
d37dlys