Trwa ładowanie...

Kolejna podwyżka! Powód? Absurdalne przepisy wprowadzane przez rząd

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że nowe telewizory, które są przygotowane do odbioru cyfrowego sygnału, w drugiej połowie roku mogą zdrożeć o 10 procent. To efekt absurdalnego przepisu, który chce wprowadzić rząd.

Kolejna podwyżka! Powód? Absurdalne przepisy wprowadzane przez rządŹródło: Jupiterimages
d373wx3
d373wx3

Nakaże sklepom, które sprzedają telewizory, aby pobierały od klientów oświadczenia, że wiedzą co robią. "Dziennik Gazeta Prawna" wyjaśnia, że już w drugiej połowie roku sklepy będą musiały pobierać od klientów kupujących telewizory nieprzystosowane do odbioru sygnału cyfrowego oświadczenia, że zostali oni poinformowani, iż wybrany przez nich model nie odbiera innego sygnału niż analogowy.

Sklepy żalą się, że oznacza to dla nich wyższe koszty, gdyż będą musiały na przykład zatrudniać dodatkowe osoby. Koszty będą starały się przerzucać na producentów, a te na klientów. W tej sytuacji producenci będą starali się jak najszybciej pozbyć starych telewizorów. Jednak aby stały się one atrakcyjne dla klientów, muszą znacznie stanieć.

Efektem obniżek cen starych telewizorów będzie więc zapewne wzrost cen nowych. Zwłaszcza, że producenci będą mieli pretekst do ich podnoszenia. Z powodu trzęsienia ziemi podaż komponentów japońskiej produkcji może być ograniczona.

d373wx3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d373wx3