Trwa ładowanie...
d2axngj
d2axngj

Kolejna podwyżka stóp proc. w drugim kwartale '11 niewykluczona - BPH (opinia)

11.04. Warszawa (PAP) - Niewykluczone jest, że do kolejnej podwyżki stóp proc. dojdzie jeszcze w drugim kwartale 2011 roku - uważają ekonomiści z banku BPH. Ich zdaniem w grudniu...
Share
d2axngj

11.04. Warszawa (PAP) - Niewykluczone jest, że do kolejnej podwyżki stóp proc. dojdzie jeszcze w drugim kwartale 2011 roku - uważają ekonomiści z banku BPH. Ich zdaniem w grudniu główna stopa procentowa NBP wyniesie 4,50 proc.

"Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, RPP podniosła w kwietniu stopy procentowe o 25 pb (główna stopa do 4,00 proc.). Biorąc pod uwagę jastrzębi wydźwięk komunikatu po posiedzeniu oraz nasze oczekiwania na dalszy wzrost inflacji, spadek stopy bezrobocia i odbicie inwestycji w Q1'11, podtrzymujemy naszą opinię, że w kolejnych miesiącach Rada będzie kontynuowała cykl zacieśniania polityki pieniężnej" - napisali w miesięcznym raporcie ekonomiści z banku BPH.

"Niewykluczone, że zobaczymy kolejną podwyżkę stóp jeszcze w drugim kwartale 2011 r. Nadal uważamy, że do końca 2011 roku czekają nas jeszcze dwie podwyżki stóp i w grudniu główna stopa procentowa będzie na poziomie 4,50 proc." - dodali.(PAP)

jba/ ana/

d2axngj

Podziel się opinią

Share
d2axngj
d2axngj