Trwa ładowanie...
d2tgp7w

Kolejne opóźnienie ustawienia platformy na złożu Yme

11.01. Warszawa (PAP/int.) - Zła pogoda nadal opóźnia ustawienie platformy wydobywczej na złożu Yme. Według inormacji podanych przez jeden z norweskich portali naftowych, produkcja...

Share
d2tgp7w

11.01. Warszawa (PAP/int.) - Zła pogoda nadal opóźnia ustawienie platformy wydobywczej na złożu Yme. Według inormacji podanych przez jeden z norweskich portali naftowych, produkcja na tym złożu może rozpocząć się najwcześniej jesienią tego roku.

Platforma miała zostać przetransportowana na złoże 23 grudnia, ale operację odwołano z powodu złej pogody.

Sama platforma została przywieziona do Stavanger dopiero we wrześniu ubiegłego roku z powodu opóźnień podczas jej budowy z stoczni w Abu Dhabi.

d2tgp7w

Operator projektu, firma Talisman, po przewiezieniu platformy do portu Rosenborg przyznał, że projekt przekroczył koszty o 3 mld koron norweskich.

Na początku grudnia ubiegłego roku wiceprezes zarządu Grupy Lotos, Marek Sokołowski mówił, że platforma na złożu Yme powinna rozpocząć eksploatację złoża w ciągu dwóch - trzech miesięcy.

W 2008 r. Lotos kupił 20 proc. udziałów w złożu Yme. Zasoby wydobywalne ropy naftowej dla przejętych udziałów oszacowano na ok. 1,8 mln ton.(PAP)

pif/ ana/

d2tgp7w

Podziel się opinią

Share
d2tgp7w
d2tgp7w