Trwa ładowanie...
d2itjcx
26-02-2016 16:05

Kolejni inwestorzy w Stargardzkim Parku Przemysłowym

Kolejne trzy firmy planują rozpocząć działalność w Stargardzkim Parku Przemysłowym. Budowa ich siedzib ruszy na przełomie marca i kwietnia. Prace w nich znajdzie ponad 50 osób. W piątek miasto podpisało listy intencyjne z inwestorami.

d2itjcx
d2itjcx

Swoje zakłady zbudują firmy: duńska Ottensten oraz dwie polskie Scanwir oraz Palisander.

"Tworząc SPP zakładaliśmy, że ma to być miejsce dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jak się okazuje, kolejni tacy inwestorzy znajdują odpowiednie miejsce dla siebie, umożliwiające rozwój właśnie w naszym mieście" - podkreślił prezydent Stargardu Sławomir Pajor.

Nowi inwestorzy już zapowiedzieli współpracę m.in. ze stargardzkim zespołem szkól ponadgimnazjalnych - Centrum Kształcenia Praktycznego.

Scanwir ma rozpocząć działalność pod koniec tego roku. Firma zajmuje się diagnostyką, naprawą i modernizacją różnego rodzaju maszyn, a także produkuje specjalistyczną mechanikę. Przedsiębiorstwo obsługuje duże koncerny, wśród których jest m.in. Ikea Industry. W firmie pracę mają znaleźć konstruktorzy, mechanicy i specjaliści do obróbki skrawaniem.

d2itjcx

Palisander zajmuje się głównie montażem drewnianych tarasów, elewacji i różnego rodzaju konstrukcji, m.in. hal sportowych i magazynowych. Firma, która w Stargardzie ma zacząć działać na przełomie lat 2016 i 2017, realizuje projekty w całym kraju. Na terenie parku zbuduje halę magazynową, suszarnię, pomieszczenia biurowe oraz sklep dostępny dla mieszkańców.

Ottensten, która kupiła niedawno działkę o wielkości 14 tys. m kw. na terenie Stargardzkiego Parku Przemysłowego chce jesienią uruchomić centrum logistyczne.

Stargardzkie centrum logistyczne ma być istotnym ogniwem w funkcjonowaniu polskiego oddziału firmy, której centrala znajduje się w Szczecinie. Jej przedstawicielstwa działają również w Danii, Estonii, Rumunii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie.

Ottensten dystrybuuje narzędzia przemysłowe, m.in. gwoździarki, przecinarki i wkrętarki oraz wiele innych, stosowanych w budownictwie. Przedsiębiorstwo zajmuje się również kompleksową obsługą firm z branży drzewnej.

d2itjcx

Na terenie Stargardzkiego Parku Przemysłowego funkcjonuje aktualnie ponad 50 podmiotów. Park mieści się w północno-zachodniej części miasta i zajmuje około 150 ha. Pracuje w nim około 2 tys. osób.

W Stargardzie działa też liczący 850 ha Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii. 100 ha Parku objęte jest statusem specjalnej strefy ekonomicznej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Swoje inwestycje w parku mają m.in. japońska firma Bridgestone oraz fińska firma Cargotec.

d2itjcx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2itjcx