Trwa ładowanie...
de66nam

Komercni Banka podtrzymał rekomendację "trzymaj" dla Fortuny, cena docelowa 125 CZK

29.06. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy Komercni Banka, w raporcie z 21 czerwca, podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla Fortuny i podnieśli cenę docelową dla akcji spółki do...

de66nam

29.06. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy Komercni Banka, w raporcie z 21 czerwca, podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla Fortuny i podnieśli cenę docelową dla akcji spółki do 125 CZK ze 104 CZK.

Rekomendacja została wydana przy cenie 117 CZK.

W środę na warszawskiej giełdzie o godz. 13:40 za akcję spółki płacono 19,19 zł.

"Akcje Fortuny zyskiwały znacznie począwszy od kwietnia, a szczególnie w maju. Było to spowodowane w dużej mierze problemami innego operatora loterii, Sazka, które doprowadziły go do upadłości i spowodowały obniżenie jego przychodów. To zdarzenie wpłynie pozytywnie na nowy projekt loterii, który Fortuna zamierza wprowadzić w lipcu" - napisano w raporcie.

de66nam

"Z drugiej jednak strony, uważamy, że te wydarzenia są już w dużej mierze uwzględnione w obecnej cenie akcji. Akcje Fortuny są niezbyt atrakcyjne w porównaniu z akcjami innych europejskich spółek z rynku. Ponadto, nasza analiza metodą DCF pokazuje, że akcje Fortuny mają mały potencjał wzrostu ponad obecną cenę. Dlatego podtrzymujemy naszą rekomendację dla spółki" - dodano.

Fortuna wypracowała w 2010 roku 81,2 mln euro przychodów, 22,45 mln euro EBIT i 17,37 mln euro zysku netto.(PAP)

mto/ jtt/

de66nam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de66nam